jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۸۴۰۹۰۴ ۰۸ مهر ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۶

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف آلو خشک خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد.

آلو خشک بخورید، سرطان روده بزرگ نمی‌گیرید

به گزارش سلامانه، محققان دانشگاه کارولینای شمالی اعلام کرده‌اند که یک رژیم غذایی حاوی آلو خشک می‌تواند با تأثیر مثبت روی باکتری‌های روده کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را به همراه داشته باشد. این میوه با ترویج و حفظ باکتری‌های مفید در سراسر روده بزرگ مانع ابتلا به این سرطان می‌شود.

در حال حاضر سرطان روده بزرگ سومین علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در ایالات متحده آمریکا است و در سال 2015 میلادی انتظار می‌رود حدود 49 هزار و 700 مرگ ناشی از این سرطان در ایالات متحده به ثبت برسد.

به گفته محققان، آلو خشک ترکیبات فنلی و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که به مقابله با پیری سلول‌ها و در نتیجه کاهش تأثیر رادیکال‌های آزاد و استرس اکسایشی کمک می‌کند. آلو خشک همچنین سرشار از ریز مغذی‌هایی مثل فیبرها و ویتامین‌های ب 2، ب 3، ب 6 و کا است. سوربیتول موجود در این میوه به تنظیم متابولیسم قند خون کمک می‌کند ضمن این که آلو خشک حاوی پتاسیم، آهن، مس، منیزیوم و منگنز است. این میوه همچنین تأثیر بی نظیری بر عملکرد سیستم گوارش و روده‌ها دارد و مانع ایجاد یبوست می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر