jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۶۵۳۵   ۲۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

قائم مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع با بیان این‌که سرانه بیابان در کشور بیش از دو برابر سرانه جهانی است، گفت: در طول برنامه ششم سالانه ۵۰۰ هزار هکتار از کانون‌های بحرانی، بیابان زدایی می‌شود.

ناصر مقدسی با بیان این‌که سرانه بیابان در کشور 5/0 هکتار و در جهان 22/0 هکتار است، افزود: بنابراین سرانه بیابان در کشور بیش از دو برابر سرانه جهانی است یعنی بیش از ۲۰ درصد مساحت کشور را اراضی بیابانی تشکیل می‌دهد.

وی اظهار کرد: پدیده گرد و غبار مشکلات جدی برای مردم کشور در مناطق غربی، جنوب غرب و مناطق مرکزی و به ویژه زابل در سیستان و بلوچستان ایجاد کرده که قسمت عمده منشا این گرد و غبار از بیرون مرزها و کانون‌های ریزگرد عراق، سوریه، اردن و عربستان است، اما در کنار آنها کانون‌ها و چشمه‌های گرد و غبار در داخل کشور نیز وجود دارد. مقدسی با اشاره به اقدامات بلندمدت طی برنامه ششم برای کنترل کانون‌های بیابانی ابراز کرد: 1/2درصد از خشکی‌های جهان و 2/4 درصد پدیده‌های بیابانی فاقد پوشش در ایران قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر