jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۳۶۵۳۵ ۲۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

قائم مقام سازمان جنگل‌ها و مراتع با بیان این‌که سرانه بیابان در کشور بیش از دو برابر سرانه جهانی است، گفت: در طول برنامه ششم سالانه ۵۰۰ هزار هکتار از کانون‌های بحرانی، بیابان زدایی می‌شود.

ناصر مقدسی با بیان این‌که سرانه بیابان در کشور 5/0 هکتار و در جهان 22/0 هکتار است، افزود: بنابراین سرانه بیابان در کشور بیش از دو برابر سرانه جهانی است یعنی بیش از ۲۰ درصد مساحت کشور را اراضی بیابانی تشکیل می‌دهد.

وی اظهار کرد: پدیده گرد و غبار مشکلات جدی برای مردم کشور در مناطق غربی، جنوب غرب و مناطق مرکزی و به ویژه زابل در سیستان و بلوچستان ایجاد کرده که قسمت عمده منشا این گرد و غبار از بیرون مرزها و کانون‌های ریزگرد عراق، سوریه، اردن و عربستان است، اما در کنار آنها کانون‌ها و چشمه‌های گرد و غبار در داخل کشور نیز وجود دارد. مقدسی با اشاره به اقدامات بلندمدت طی برنامه ششم برای کنترل کانون‌های بیابانی ابراز کرد: 1/2درصد از خشکی‌های جهان و 2/4 درصد پدیده‌های بیابانی فاقد پوشش در ایران قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر