Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۸۳۴۳۱۵ ۲۰ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۲

اولین جلسه محاکمه زنی که متهم است به کمک معشوقه‌اش، شوهر خود را به قتل رسانده است، صبح دیروز در شعبه 2 دادگاه جنایی آغاز شد. توران متهم است به اتفاق دوست صمیمی شوهرش، حسن که معشوق او نیز بوده است، شوهرش را به قتل رسانده و سپس او را به آتش کشیده‌اند. دیروز دو متهم مقابل قضات شعبه دو دادگاه جنایی قرار گرفتند و به پرسش‌های ریاست دادگاه پاسخ گفتند.

محاکمه زنی که متهم است شوهرش را با کمک معشوقه‌اش کشته است

دادگاه پس از شنیدن قرائت کیفرخواست توسط منشی دادگاه از دادیار خواست اگر درباره کیفرخواست مطلبی دارد، سخنان خود را آغاز کند. نماینده دادستان پس از اشاره به جرم دو متهم از دادگاه تقاضای رسیدگی و حکم عادلانه را کرد. در کیفرخواست آمده است که توران 30 ساله متهم ردیف اول که دارای چهار فرزند و اهل اصفهان است، با کمک معشوق خود حسن 35 ساله راننده اهل اصفهان که دوست صمیمی شوهرش نیز بوده، در اردیبهشت 53 شوهرش را به قتل رسانده و سپس برای مخفی کردن آثار جرم و جنایت، او را در اتومبیلی گذاشته و در جاده دلیجان ـ اصفهان به آتش کشیده‌اند. دادگاه پس از شنیدن کیفرخواست و گفته‌های نماینده دادستان و سوال و جواب از دو متهم تنفس اعلام کرد و دنباله دادرسی را به روز بعد موکول کرد.

طلاق پس از 27 سال زندگی

زنی بعد از 27 سال زندگی زناشویی برای گرفتن طلاق به شعبه 46 دادگاه حمایت از خانواده مراجعه کرد. این زن مدعی بود: دارای پنج اولاد هستم که بزرگ‌ترین‌شان حدود 25 سال و دخترم 20 سال دارد. در این مدت 27 سال یک روز خوشی نداشتم. شوهرم دائم من و بچه‌هایم را اذیت می‌کند و حتی اخیرا پسر بزرگم را علیه من و دخترش تحریک می‌کند. دخترم امسال در اداره‌ای مشغول کار شده و شوهرم مدام تهمت‌های ناروا به او می‌زند. شوهرم می‌خواهد او را از خانه بیرون کند. حتی مخارج من و بچه‌ها را نمی‌دهد و از دادن کرایه خانه هم ابا دارد. سال به سال که گذشت، گفتم شاید تغییر اخلاق دهد، ولی متاسفانه روزبه‌روز بدخلق‌تر شده است. دیگر حاضر به ادامه زندگی با او نیستم، چون بچه‌هایم جانشان به لبشان رسیده و خود من هم دچار بیماری روانی شده‌ام. پرونده این زن برای رسیدگی به شعبه 46 دادگاه حمایت خانواده تحویل داده شد. (اطلاعات - 30 فروردین 1357)

تپش (ضمیمه چهارشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
چقدر .... تشریف دارید همون سال به پرونده رسیدگی شده بخاطر جذابیت موضوع الان دارن چاپ میكنن
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۱
...علی اقا قبلا رسیدگی شده بعد از چند سال دوباره چاپ شده.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر