jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۳۳۳۴۲ ۱۶ شهريور ۱۳۹۴  |  ۱۷:۳۴

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد: آژانس عدم انحراف در فعالیت های هسته ای اعلام شده ایران را تایید می کند, لیکن نمی تواند در مورد عدم وجود فعالیت های غیراعلام شده تضمینی ارائه دهد.

تائید عدم انحراف در فعالیت های هسته ای ایران

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما ، یوکیا آمانو دربیانیه ای که در نخستین روز نشست شورای حکام قرائت شد در باره ایران افزود : در 25 آگوست شورای حکام به آژانس اجازه داده است تا نسبت به راستی آزمایی برجام اقدام کند.

وی افزود: یکی از مواردی که در برجام آمده است اجرای پروتکل الحاقی توسط ایران است که یک پارامتر مهم برای تضمین عدم وجود فعالیتهای غیر اعلام شده است.

در این بیانیه آمده است : بودجه معمول سازمان برای سال 2016 هیچ تغییری نخواهد کرد .

هزینه های نظارت بر مفاد برجام از طریق جذب کمک های داوطلبانه تامین خواهد شد.در مورد بودجه 2017 و سالها ی بعد آن نیز با کشورهای عضو مشورت خواهد شد.

آمانو می گوید:در 14 جولای من نقشه راهی را برای تبیین مسائل باقیمانده گذشته و حال راجع به برنامه هسته ای ایران با آقای دکتر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران امضا کردم و ایران براساس آن ، توضیحات مکتوبی را در تاریخ 15 اگوست به آژانس ارائه نمود که در حال بررسی این توضیحات هستیم و سوالات خود را در تا 15سپتامبر مطرح خواهیم کرد.

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش از ظهر امروز در مقر آژانس در وین با شرکت کشورهای عضو آژانس آغاز بکار کرد.

اقدامات تقویت همکاری های بین المللی در بخش های ایمنی هسته ای، تشعشات و حمل نقل، اجرای برنامه عمل آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص ایمنی هسته ای، گزارش ایمنی هسته ای 2015، فعالیت های آژانس در ارتباط با علوم هسته ای، تکنولوژی و برنامه های کاربردی، پیشرفت های مرتبط برنامه های آژانس در خصوص درمان سرطان و فعالیت های راستی ازمایی هسته ای در کره شمالی، ایران و سوریه از دیگر محورهای این نشست پنج روزه اعلام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر