jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۳۰۱۵۲   ۰۷ شهريور ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان این‌که امسال قرار است زمینه تحصیل دانش‌آموزان افغان غیرمجاز را هم فراهم کنیم، گفت: برای هر دانش‌آموز به طور میانگین یک میلیون و 180 هزار تومان در ایران هزینه می‌شود که این میزان چند برابر بودجه‌ای است که در اختیار ما قرار می‌گیرد.

خلیل الله بابالو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که امسال بودجه امور بین‌الملل سه میلیارد تومان کاهش یافته است، اظهار کرد: سال 93،‌ هزینه تحصیل کودکان افغان 500 میلیارد تومان بود که به طور حتم این هزینه امسال افزایش می‌یابد، زیرا هزینه‌ها هر سال به طور طبیعی رشد دارد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌ و پرورش با بیان این‌که360 هزار دانش‌آموز اتباع داریم که 330 هزار نفر افغانی و 30 هزار نفر تبعه سایر کشورها هستند، عنوان کرد: برای هر دانش‌آموز به طور میانگین یک میلیون و 180 هزار تومان در ایران هزینه می‌شود که این میزان چند برابر بودجه‌ای است که در اختیار ما قرار می‌گیرد.

بابالو تاکید کرد امسال نظر رهبر معظم انقلاب بر این بود که هیچ کودکی تحت هر شرایطی از تحصیل بازنماند. حتی قرار شد اتباع غیرمجاز هم ثبت‌نام شوند. پیش‌بینی می‌شود در این شرایط صد تا 150 هزار نفر به شمار دانش‌آموزان افزوده شود. چند جلسه در کمیته اتباع وزارت کشور برگزار شده و سه موضوع تعیین سطح، مشکلات بهداشتی و درمانی و تعیین هویت این اتباع، حائز اهمیت بود که قرار شد تبیین هویت توسط دفاتر کفالت وزارت کشور، مشکلات بهداشتی و درمانی توسط وزارت بهداشت و تعیین سطح علمی توسط آموزش و پرورش انجام شود. رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش با بیان این‌که شیوه‌نامه مربوط به مستندسازی این موارد به استان‌ها ارسال شد، اظهار کرد: تکلیف شهریه‌ها مشخص شده و شرایط به صورت شفاف آماده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر