jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۸۲۶۹۶۸   ۲۷ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۹:۵۶

جام جم ورزشی: کاپیتان تیم ملی والیبال ایران گفت: هدف ما در جام جهانی، صعود به المپیک نیست.

معروف: هدف ما در جام جهانی، صعود به المپیک نیست

آخرین تمرین تیم ملی والیبال ایران، عصر روز گذشته (سه‌شنبه) در سالن فدراسیون والیبال انجام شد. سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در این مورد اظهار داشت: نخستین تورنمنتی که پیش رو داریم، جام جهانی است که شهریور ماه در ژاپن برگزار می‌شود. هدف ما در جام جهانی، صعود به المپیک نیست. هدف اصلی ما برای گرفتن سهمیه المپیک، مسابقاتی است که اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود. اگر ما بتوانیم در جام جهانی سهمیه المپیک بگیریم که شاهکار کرده‌ایم اما مقصد اصلی ما اردیبهشت سال 95 است.

به گزارش تسنیم ، معروف ادامه داد: در جام جهانی هر تیم 11 بازی در عرض 15 روز باید انجام دهد که یکی از سخت‌ترین تورنمنت‌های والیبال جهان است. شرایط بدنی در جام جهانی، خیلی مهم‌تر از شرایط فنی است. من فکر می‌کنم بعد از بازی‌های تدارکاتی، شرایط خوبی پیدا خواهیم کرد و امیدوارم با دست پر از جام جهانی برگردیم.

سعید معروف در مورد وضعیت اردوی اخیر تیم ملی گفت: ما بعد از لیگ جهانی 20 روز استراحت کردیم و در هیچ تورنمنتی هم حضور نداشتیم به همین خاطر از نظر بدنی شرایط بهتری داریم. در حال حاضر در شرایط ایده‌آل نیستیم ولی با توجه به زمان 15 روزه‌ای که تا شروع جام جهانی داریم به وضعیت مطلوب می‌رسیم.

کاپیتان تیم ملی والیبال در مورد بازی‌های دوستانه جام واگنر در لهستان گفت: دیدارهای تدارکاتی که نتیجه آن مهم باشد در سطح جهان بسیار کم است و تورنمنت واگنر، جزو مسابقات دوستانه‌ای است که نتیجه در آن اهمیت دارد. درست است که هدف اول ما شناخت نقاط ضعف و قوت خودمان است اما نتیجه مسابقات هم برای ما مهم است. تیم‌های قدرتمندی در لهستان حضور دارند و بازی‌های ما از سخت به آسان است. بنابراین می‌توانیم ترکیب‌های مختلف را امتحان کنیم. فکر می‌کنم این 5 بازی تدارکاتی پیش از جام جهانی، بهترین بازی‌های تدارکاتی چند سال اخیر والیبال ایران باشد.

بازیکن فصل گذشته تیم زنیت کازان در مورد انگیزه بازیکنان برای صععود به المپیک گفت: هدف همه عوامل فدراسیون و تیم ملی در حال حاضر رسیدن به المپیک است اما به نظر من ما از مسابقات اردیبهشت ماه سال آینده می‌توانیم سهمیه المپیک بگیریم. در مسابقات زیر گروه المپیک ما شانس 90 درصدی برای گرفتن سهمیه داریم.

معروف تصریح کرد: ما در بازی‌های تدارکاتی پیش رو با تیم‌هایی مثل لهستان که قهرمان شده و فرانسه که به تازگی قهرمان لیگ جهانی شده بازی داریم. فرصت بازی با چنین تیم‌هایی و همچنین روسیه همیشه در دسترس ما نیست. نیاز است که قبل از جام جهانی با این تیم‌ها بازی کنیم و به نظر من خستگی این بازی‌ها و این مسافرت ارزش بار فنی آن را دارد. ما 20 روز هم پیش از این استراحت کردیم و بنابراین فشاری به ما وارد نمی‌شود.

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران در مورد اینکه چرا برای حمایت از تیم ملی «ب» در مسابقات قهرمانی آسیا در سالن حضور پیدا نکرده گفت: ما با اکثر بازیکنان لحظه به لحظه در ارتباط بودیم ولی زمان بازی‌ها با زمان تمرین ما تداخل داشت. از نظر ما تفاوتی بین تیم «الف» و «ب» وجود ندارد و همه بازیکنان تیمی که در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد مدت‌ها در کنار ما تمرین کرده بودند.

معروف در مورد دلایل پیشرفت فرانسه در سال‌های اخیر گفت: فرانسوی‌ها تیم یکدستی دارند و با هم بسیار هماهنگ کار می‌کنند. سال قبل هم با بدشانسی نتوانستند به مرحله نهایی لیگ جهانی برسند و از استرالیا شکست خوردند. شکست دادن آنها خیلی سخت است و در اصطلاح بازی آنها به ما نمی‌خورد در حالی که ما با تیمی مثل لهستان بهتر بازی می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها