jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۲۳۸۱۲   ۱۶ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۹

در پاسخ به ادامه حملات عربستان و مزدوران وابسته به سعودی ها،‌توپخانه ارتش و کمیته های مردمی یمن چند پایگاه نظامی سعودی ها را در ظهران و نجران گلوله باران کردند.

گلوله باران پایگاه سعودی ها در نجران و ظهران

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،‌ شبکه تلویزیونی المسیره درخبری فوری گزارش داد نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن پایگاه موشکی سعودی ها درنجران و پایگاه و برج مراقبت « الطلحه » را در این منطقه هدف قرار دادند.

یک منبع نظامی گفت: دستکم 14 مزدور سعودی در درگیری های جاری در استان لحج یمن به هلاکت رسیدند و 25 نفر دیگر زخمی شدند.

شماری از عناصر القاعده و مزدوران سعودی بر اثر انفجار مین در منطقه « مجربا» در مرز دو استان عدن - لحج به هلاکت رسیدند و شماری دیگر زخمی شدند.

ارتش عربستان مناطق مسکونی رازح را در استان صعده یمن زیر حملات توپخانه ای خود قرار داده است.جنگنده های سعودی منطقه الاشراف در استان مارب یمن را بمباران کردند.

پرس تی وی در خبری فوری اعلام کرد ارتش یمن و نیروهای انصار الله چندین موضع در تعز را از تروریست های القاعده پس گرفتند.

صدها مزدور و خودرو زرهی از عربستان برای کمک به تکفیری ها وارد یمن شدند.

شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: منابع یمنی از ورود ده ها خودرو زرهی سعودی و صدها فرد مسلح برای کمک به تکفیری ها و عناصر مزدور به یمن خبردادند.

این تجهیزات قرار است به استان های مأرب و شبوه یمن برای کمک به تکفیری های علیه ارتش و نیروهای مردمی یمنی به کار گرفته شوند

دفتر ریاست جمهوری فرانسه نیز در بیانیه ای اعلام کرد ایزابل پریم Isabelle Prime که از فوریه 2015 در یمن به گروگان گرفته شده بود، سحرگاه جمعه آزاد شد.

دربیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه گفت :«ایزابل پریم هموطن ما امشب آزاد شد. وی از 24 فوریه 2015 در یمن بازداشت بود. فرانسه تمام تلاش خود را برای پایان خوش این ماجرا به کار گرفت. پریم در حال حاضر تحت حمایت نیروهای فرانسوی است و طی ساعات آینده به فرانسه باز می گردد.»

پریم در سال2013 به یمن رفته و برای یک شرکت مشاوره ای کار می کرد. وی در 24 فوریه 2015 به همراه مترجمش در صنعا و توسط افرادی که لباس پلیس به تن داشتند، ربوده شدند. مترجم وی دهم مارس در عدن در جنوب یمن آزاد شده بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها