jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۲۱۹۶۳   ۱۰ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۴

آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرد

حضور آمانو در کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا

یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، هفته آینده برای توضیح نقش آژانس در مراحل راستی آزمایی برجام در کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا حاضر خواهد شد.

حضور آمانو در کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمانو به دعوت شماری از سناتورهای آمریکایی در 31 ژوئن (9 مرداد) پاسخ مثبت داده است و روز 5 اوت (14 مرداد) در مورد نقش آژانس در راستی آزمایی و نظارت بر تدابیر هسته ای برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) در کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریکا، توضیحاتی ارائه می کند.

ایرنا گزارش داد که دولت آمریکا تلاش های زیادی را برای متقاعد کردن اعضای کنگره با هدف تایید توافق وین آغاز کرده است.

جان کری ، ارنست مونیز ، جک لیو و اشتون کارتر به ترتیب وزرای امور خارجه، انرژی، خزانه داری و وزیر دفاع آمریکا در نشست های مختلف علنی و غیرعلنی با اعضای مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، مفاد برجام را توضیح داده اند.

ایران و گروه 1+5، پس از 22 ماه مذاکره و 18 روز گفت وگوی فشرده در دور نهایی در وین توانستند مذاکرات هسته ای را در تاریخ 23 تیر (14 ژوئیه) به نتیجه برسانند. جمع بندی مذاکرات باید در ایران و آمریکا توسط مجلس شورای اسلامی و کنگره آمریکا بررسی و تایید شود.

دولت آمریکا روز دوشنبه (29 تیر) نتایج نهایی مذاکرات هسته ای با ایران را که سه شنبه (23 تیر) به دست آمده بود، به کنگره ارائه داد. اعضای کنگره 60 روز کاری تا 17 سپتامبر (26 شهریور) برای بازنگری و رای دادن به توافق وقت دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

آرمینیوس وامبری، چهره تاریخی و ناشناخته، مشاور امور سیاسی تئودور هرتزل، مبلغ سرسخت سیاست انگلیس در شرق، مشاور سلطان عثمانی و جاسوس وزارت خارجه بریتانیا در دهه۱۸۶۰ برای نخستین‌ بار اندیشه پان‌ ترکیسم یعنی یکی کردن همه سرزمین‌هایی را که ساکنان آن به یکی از زبان‌هایی که ریشه آنها به زبان‌های آلتایی می‌رسد، ساخته و مطرح کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها