jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۲۰۷۷۷   ۰۶ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۹:۱۹

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان توافق هسته ای را تثبیت کننده برنامه صلح آمیز هسته ای ایران و نماد دیپلماسی برد- برد دانست و گفت: لغو هر 6 قطعنامه ضد ایرانی شورای امنیت و خروج پرونده صلح آمیز هسته ای ایران از فصل هفتم منشور ملل متحد یک تحول مهم در مذاکرات وین بود.

خروج پرونده ایران از فصل هفتم منشور ملل متحد یک تحول مهم بود

به گزارش گروه سیاست خارجی و دیپلماسی جام جم آنلاین، محسن پاک آیین در مصاحبه با خبرگزاری ترند در باکو تاکید کرد: مسیر توسعه جمهوری اسلامی ایران در دوره اعمال تحریم های غیر قانونی و ظالمانه،متوقف نشد و پس از لغو تحریم ها نیز روند روبه رشد خود را ادامه خواهد داد.
وی با اشاره به تمایل فعالان اقتصادی جهان به مشارکت در ایران به سفر معاون صدراعظم آلمان با هیاتی 100 نفره به تهران افزود: رفع موانع غیرضروری، زمینه ساز استفاده کامل از ظرفیت های ایران در تعامل با همه کشورهای جهان بخصوص کشورهای دوست و برادر از جمله جمهوری آذربایجان خواهد بود. پاک آیین با تاکید بر اینکه در آینده تعاملات اقتصادی تهران و باکو افزایش خواهد یافت افزود: قطعنامه مصوب شورای امنیت بیانگر اراده جهانی برای مشارکت در برنامه های اقتصادی ایران است و ما این دستاورد را متعلق به همه کشورهای مستقل و درحال توسعه بخصوص همسایگان خود می دانیم.
وی به ضرورت حل مناقشات غیر ضروری در منطقه نیز اشاره کرد و گفت:این توافق به استفاده از ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران برای حل مناقشات منطقه ای، از جمله مقابله با داعش و افراط گرایی کمک می کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها