jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۲۰۷۵۱ ۰۶ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۸:۱۴

حدود دو هفته بعد از جمع بندی مذاکرات هسته ای میان ایران و 1+5، هنوز مسیر بررسی آن در داخل کشور با ابهاماتی روبه روست.

ابهام در مسیر بررسی جمع بندی مذاکرات هسته ای

در همین راستا اگرچه نمایندگان به تشکیل کمیسیونی ویژه در این زمینه رای داده اند و لاریجانی بر ضرورت ارائه متن جمع بندی در قالب لایحه ای از سوی دولت به مجلس تاکید کرده اما دیروز نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شورای عالی امنیت ملی در خصوص بررسی مساله هسته ای ورود کند و مورد تائید رهبر معظم انقلاب قرار گیرد، آن موقع ضرورتی برای ورود مجلس به بررسی موضوع نیست.

به گزارش مهر، محمد رضا باهنر با بیان این‌که بررسی صوری و فرمالیته مساله هسته ای در مجلس صحت ندارد، گفت: ما با شورای عالی امنیت ملی بررسی این موضوع را هماهنگ می کنیم و سیاست اصولی و راهبردی ما این است که این مقوله نباید موجب اختلاف در مجلس شود.

وی با اشاره به تفاهم بر سر ترکیب اعضای کمیسیون ویژه گفت: این‌که به تفاهم می رسیم یا خیر، کار سختی است. ما می خواهیم در کمیسیون ویژه ترکیبی داشته باشیم که چند نفر از فراکسیون رهروان، چند نفر از فراکسیون اصولگرایان و چند نفر از فراکسیون اصلاح طلبان در آن حضور داشته باشند و ترکیب کمیسیون کاملا جامع بسته شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: البته ممکن است تلاش های ما به ثمر نرسد و یک فراکسیون با اکثریت خود بیاید و اکثریت کمیسیون ویژه را تشکیل دهد که ما هم چاره ای نداریم.

همچنین به گزارش ایسنا، الهام امین زاده، معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: این که به مصلحت باشد یا نباشد که مجلس شورای اسلامی به عنوان مجلس قانونگذار، مهر تائید پای توافق نامه بگذارد، در شورای عالی امنیت ملی و همچنین در معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری در حال بررسی است.

ولایتی: داعش مورد حمایت آمریکاست

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: داعش مورد حمایت اسرائیل، آمریکا و برخی کشورهای منطقه است و باید با هرگونه افراط‌گرایی و هر نوع گروه‌ تروریستی مبارزه کرد.

به گزارش مهر، علی‌اکبر ولایتی در دیدار لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران با تاکید بر اهمیت و جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور، ضرورت توجه به توسعه روابط همه‌جانبه و بلندمدت را مورد تاکید قرار داد و گفت: هر دو کشور ظرفیت‌های فراوان و ارزشمندی در منطقه و جهان دارند و می‌توانند در حل و فصل مشکلات منطقه‌ای و بین‌المللی همکاری‌های جدی را برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

اوباما: استدلالی واقع‌بینانه علیه توافق با ایران نشنیده‌ام

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این‌که هنوز استدلال واقع‌بینانه‌ای علیه توافق با ایران نشنیده است، گفت: دلیل این‌که چرا 99 درصد دنیا موافق توافق هسته‌ای با ایران هستند، این است که واقعا این توافق، توافقی خوب است.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس‌جمهور آمریکا از جوسازی‌ها علیه توافق هسته‌ای از سوی جمهوریخواهان نیز انتقاد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر