فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) از راه‌اندازی یک رادار راهبردی جدید از سوی این قرارگاه در ۱۰ شهریور ماه در طبس خبر داد.
کد خبر: ۸۲۰۱۳۲
۱۰ شهریور؛ رونمایی از جدیدترین رادار شناسایی موشک‌های بالستیک

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء صبح یکشنبه در حاشیه برگزاری مراسم صبحگاه عمومی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) که به‌مناسبت قدردانی از خانواده‌های معظم شهدای سایت رادار سوباشی در میدان صبحگاه شهید سرتیپ فرهاد دستنبوه برگزار شد، در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی یک رادار راهبردی جدید از سوی این قرارگاه وابسته به ارتش جمهوری اسلامی ایران در دهم شهریور ماه خبر داد و گفت: این رادار دهم شهریور ماه در نقطه‌ای از کشور که یک بار هم استکبار جهانی در آن نقطه اسیر شن‌های طوفان سهمگین شد، رونمایی می‌شود.

وی افزود: این رادار راهبردی قریب یک‌هزار کیلومتر برد هوایی دارد و اهداف ریزپرنده تا موشک‌های بالستیک و هواپیماهای پهن‌پیکر را در کسری از ثانیه شناسایی می‌کند.

امیر اسماعیلی با بیان "پدافند هوایی 24ساعته تهدیدات را رصد می‌کند و دست به ماشه است و ‌آسمان را برای دشمنان قبل از رسیدن به مرز‌های‌مان جهنم خواهد کرد" درخصوص تهدیدات داعش اظهار داشت: آن‌ها عددی نیستند که جمهوری اسلامی به آن‌ها فکر کند و مردم غیور سوریه و عراق که با آن‌ها در حال مبارزه هستند پیروز خواهند شد.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها