مشاور عالی سازمان سنجش خبر داد:

انتخاب رشته با پرداخت ۱۸ هزار تومان

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می توانند با پرداخت ۱۸ هزار تومان از نرم افزار انتخاب رشته که بر روی سایت سازمان سنجش است استفاده کنند.
کد خبر: ۸۱۹۳۴۹
انتخاب رشته با پرداخت ۱۸ هزار تومان

حسین توکلی گفت: پایان مهلت انتخاب رشته از طریق نرم افزاری که بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است دهم مرداد 94 است و این نرم افزار به داوطلب این امکان را می دهد که با توجه به وضع علمی و نمره خود که در آزمون سراسری سال 94 کسب کرده خود را با داوطلب مشابه در آزمون سال 93 مقایسه و امکان قبولی خود را مشاهده کند.

وی افزود: برای این منظور همه تغییرات و شرایط و ضوابط گزینش آزمون سراسری سال 94 نسبت به سال 93 در فایل اطلاعات آزمون سراسری سال 93 اعمال شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: به منظور مساعدت بیشتر داوطلبان دفترچه های انتخاب رشته از طریق باجه روزنامه فروشی و یا از 31 تیر 94 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است.

وی افزود: از امروز تا پنجشنبه 8 مرداد 94 دفترچه راهنمای انتخاب رشته در نمایندگی توزیع روزنامه ایران و از طریق باجه های دیگر روزنامه فروشی در سراسر کشور توزیع می شود.

توکلی گفت: آن دسته از داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در صورت تمایل به دریافت دفترچه های راهنمای انتخاب رشته می توانند با مراجعه به باجه روزنامه فروشی های شهرستان خود و پرداخت مبلغ 10 هزار ریال انتخاب رشته خود را در مهلت تعیین شده انجام دهند.

وی افزود: نرم افزار انتخاب رشته داوطلبان رشته های علوم ریاضی و فنی از دیشب بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته و نرم افزار دیگر گروههای آزمایشی تا ظهر امروز اول مرداد 94 بر روی این سایت قرار می گیرد.

داوطلبان غایب می توانند انتخاب رشته کنند

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: داوطلبان غایب در آزمون سراسری سال 94 می توانند انتخاب رشته کنند.

توکلی افزود: ثبت نام و انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پیام نور، غیرانتفاعی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی است و از دوشنبه 5 مرداد 94 آغاز و 10 مرداد پایان می پذیرد.

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کدرشته محلهای مربوط از شنبه 3 مرداد بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان متقاضی می توانند بر اساس شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه اطلاعات برای پذیرش، صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبان متقاضی می توانند با پرداخت 150 هزار ریال (15 هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 150 کدرشته محل) به روش اینترنتی اقدام کنند.

وی گفت: چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت نام در دو یا سه گروه آزمایشی باشد می تواند با پرداخت 150 هزار ریال (15هزار تومان) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی و وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود (شماره سریال 12 رقمی) نسبت به ثبت نام اقدام کند.

توکلی افزود: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 94 ثبت نام کرده اند اما در جلسه آزمون غایب و یا مجاز به انتخاب رشته نشده اند نیازی به ثبت نام مجدد ندارند و می توانند انتخاب رشته کنند مگر اینکه متقاضی انتخاب رشته علاوه بر گروه آزمایشی خود باشند چنانچه توضیحات در این رابطه نیز در دفترچه راهنمایی که در تاریخ سوم مرداد 94 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد مشخص است و داوطلبان می توانند با مطالعه آن اقدام کنند.(خبرگزاری صدا و سیما)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
۰
۰
این آقای توكلی نمیخواد بازنشسته بشه

نیازمندی ها