jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۱۸۷۶۳ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۱

عروسک‌های بومی آیینی‌نمایشی 28 استان به همراه ساخته‌هایی از عروسک‌سازان برتر کشور در حاشیه نخستین جشنواره ملی اسباب‌بازی به نمایش درمی‌آید.

مهمانی بزرگ عروسک‌ها در تهران بدون حضور کلاه قرمزی و جناب خان

این درحالی است که خبری از حضور عروسک‌های پر مخاطبی مثل کلاه قرمزی و رفقایش و جناب‌خان در این برنامه نیست.

جشنواره‌ اسباب‌بازی‌ها از 12 تا 16 مرداد درحالی در تهران برگزار می‌شود که موزه‌ی کودک کانون در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری اقدام به برپایی نمایشگاهی از عروسک‌های بومی مناطق مختلف کشور خواهد کرد.

عروسک‌های باران‌خواهی، تکم، پش‌بهاری، خیمه‌شب‌بازی و... از جمله عروسک‌های آیینی و نمایشی استان‌های مختلف است که در این نمایشگاه به مدت 5 روز در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

در این مجموعه همچنین عروسک‌هایی از ساخته‌های طراحان عروسک کشور هم‌چون زنده‌یاد بیژن نعمتی‌شریف در قالب عروسک‌های نمایشی عروسی فرخ‌خان پسر سلیم و عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی نیز ارایه می‌شود.

هدف از برپایی این نمایشگاه، آشنایی کودکان و نوجوانان و بازدیدکنندگان با تفاوت پوشش در مناطق مختلف کشور و همچنین آداب و سنن اقوام از طریق عروسک‌های هر منطقه است.

این نمایشگاه در همین حال به دنبال بالا بردن مهارت‌های کارهای دستی کودکان در زمینه‌ی ساخت عروسک‌ است که با ارایه‌ی آثاری مانند عروسک‌های توپ تخم‌مرغی، نخودی، عروسک‌های پارچه‌ای و... صورت خواهد گرفت.

این نمایشگاه از 12 تا 16 مرداد در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب در حاشیه‌ جشنواره‌ اسباب‌بازی‌ها برگزار می‌شود.(خبرآنلاین)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر