jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۴۱۷ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی از احتمال اتصال راه‌آهن شمال ـ جنوب به کرمان و شبکه ریلی کشور از طریق رفسنجان خبر داد و گفت: وزیر راه و شهرسازی به شرطی با اجرای این طرح موافقت کرد که زیرسازی اتصال ریل رفسنجان به راه‌آهن شمال به جنوب را بخش خصوصی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، حسین آذین با بیان این که خط آهن شمال به جنوب از ۲۵ کیلومتری رفسنجان می‌گذرد، افزود: در نشستی که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم مقرر شد به شرطی که زیرسازی طرح اتصال رفسنجان به راه‌آهن شمال به جنوب کشور را بخش خصوصی به‌عهده بگیرد وزارت راه و شهرسازی، روسازی و دیگر امور این پروژه را اجرایی ‌کند و این خط ریلی با یک آنتن یا شاخه انشعابی به رفسنجان متصل ‌شود.

وی با یادآوری این که کرمان به راه‌آهن شمال به جنوب اتصالی ندارد و رفسنجان بهترین مسیر برای اتصال کرمان به این خط آهن است، ادامه داد: این شاخه انشعابی می‌تواند کرمان را که به شبکه ریلی کشور متصل است، به راه‌آهن شمال به جنوب وصل کند.

عضو کمیسیون اصل90 قانون اساسی مجلس با تأکید بر این که در حال حاضر به دنبال حضور بخش خصوصی در این پروژه هستیم، یادآور شد: در دولت گذشته مطالعات کارشناسی در این طرح صورت گرفته بود که نتایج مطالعات نیز مثبت اعلام شد، ولی کار اجرایی صورت نگرفت. پس از روی کار آمدن دولت یازدهم این طرح مجدد مطرح شد که وزیر راه و شهرسازی با توجه به ویژگی‌های منطقه مثل وجود کارخانجات صنعتی و اقتصادی و همچنین وجود صنایع مس و سنگ آهن و حمل پسته با اجرایی‌شدن این طرح موافقت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر