jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۸۳۴۰ ۲۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۲

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اجرای برجام مستلزم رعایت کامل خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

اجرای برجام مستلزم رعایت خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است

این مطلب را سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در جمع مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی در خصوص توافق هسته ای عنوان کرد.

وی اظهار داشت: این توافق نتیجه مقاومت و رشادت ملت ایران، تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و هوشمندی و صلابت تیم مذاکره کننده هسته ای بود که موجب پذیرش موضع عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران از طرف قدرت های بزرگ جهانی گردید و گام نخست در مسیر حل و فصل مسائل هسته ای جمهوری اسلامی ایران است که اجرای آن مستلزم رعایت کامل خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و جلب اعتماد ملت ایران توسط 1 + 5 و نهادهای بین المللی ذیربط است.

سردار دهقان با بیان اینکه مذاکرات صورت گرفته صرفاً روی موضوع هسته ای بوده است، افزود: مسائل گذشته PPI با آژانس توافق شده و ما براساس آن اقدام خواهیم کرد و قطعاً اجازه دسترسی به اسرار نظامی و امنیتی خود را به هیچ مرجعی نخواهیم داد.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه در دکترین دفاعی ما جایی برای سلاح های غیر متعارف وجود ندارد ؛و ما تولید، نگهداری و کاربرد آن حرام شرعی می دانیم.

وی افزود: تاکنون آمریکایی ها بایستی متوجه این معنا شده باشند که عوامل قدرت دفاعی و ملی بر اینگونه تجهیزات و سلاح ها استوار نیست و ما برای تسلیح و تجهیز نیروهای مسلح کشورمان از هیچ مرجعی اجازه نمی گیریم و متناسب با تهدیدات نیروهای مسلح خود را تجهیز می کنیم.

سردار دهقان تصریح کرد؛ مسایل مربوط به موشک ها نیز ، هیچگاه در دستور کار مذاکرات هسته ای نبوده و نظام برنامه های خود را در این زمینه با قاطعیت به اجرا می گذارد.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اینکه آمریکایی ها اقدام به رجز خوانی کرده اند و تصور می کنند توانسته اند چیزی را بر ملت ایرانی تحمیل کنند ناشی از شناخت نادرست آنان از ملت ایران است.

وزیر دفاع تأکید کرد، آمریکایی ها باید بدانند دیگر ارباب دنیا نیستند و کسی آنها را در این موضع به رسمیت نمی شناسد.

سردار دهقان افزود: فراموشکاری رییس جمهور، مشاورین و مقامات مسئول قبلی و فعلی آمریکا در رابطه با میزان تأثیر تهدیدات و اقدامات آنها برروی اراده، مقاومت و ایستادگی ملت ایران حقیقتاً موجب تعجب است و این چیزی نیست جز قدرت و نفوذ لابی صهیونیستی بر ارکان تصمیم سازی و تصمیم گیری آمریکا که در آن تنها منافع و امنیت اسراییل مورد توجه است نه منافع مردم آمریکا که با مالیات آنان هزینه خواسته ها و امیال رژیم صهیونیستی تامین می گردد.

وی با اشاره به آزمایش های هسته ای اخیر آمریکا همزمان با مذاکرات 1+5 با ایران گفت: این اقدامات دلالت بر عدم پای بندی آنها به صلح و امنیت جهانی است و به همین علت است که ملت هاو دولت های مستقل نمی توانند هیچگاه به آمریکا اعتماد کنند.

وزیر دفاع افزود: امروز که اراده سیاسی ملت ایران در مجامع و افکار عمومی جهانی دال بر عدم ورود به تولید سلاح هسته ای آشکار و به اثبات رسیده است. خلع سلاح هسته ای در سطح منطقه و جهانی که هدف اصلی NPT بوده بایستی به عنوان عامل اصلی حفظ و توسعه ثبات و امنیت در اولویت اقدامات جهانی قرار گیرد و آمریکا در رأس این مسأله قرار دارد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر