jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۵۸۴ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

زن جوان با اجیر کردن آدمکش 700هزار‌تومانی برای کشتن همسرش، قصد داشت پس از جنایت با مستاجرش ازدواج کند. قاتل با سد کردن راه مرد میانسال، او را با بنزین به آتش کشید.

به گزارش جام‌جم، صبح هفتم تیر امسال مردی با مشاهده پیکر شعله‌ور مردی در حاشیه شهر اصفهان با اورژانس و پلیس تماس گرفت. همزمان نیز چند نفر از اهالی خود را به محل رسانده و شعله‌های آتش را خاموش کردند. دقایقی بعد امدادگران اورژانس خود را به محل رسانده و مرد میانسال را به بیمارستان منتقل کردند. ماموران پلیس هم با حضور در بیمارستان برای رازگشایی از این حادثه به تحقیق از مرد میانسال پرداختند. اوکه به سختی حرف می‌زد، خودش را احمدعلی 46 ساله معرفی کرد و گفت مرد نقابداری به او حمله کرده و وی را سوزانده است.

ماموران با ثبت اظهارات اولیه مرد مصدوم، تحقیقات برای شناسایی خانواده وی و ضارب فراری را آغاز کردند اما روز بعد کارآگاهان جنایی از طریق تماس مسئولان بیمارستان متوجه شدند مرد میانسال براثر شدت سوختگی جان باخته است. با مرگ این مرد روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

در این مرحله ماموران با تحقیقات محلی توانستندخانواده وی را شناسایی کنند. با احضار همسر مقتول به نام زهره به پلیس آگاهی، او در بازجویی گفت: شوهرم ـ احمدعلی ـ صبح زود خانه را برای رفتن به کارگاه ریخته‌گری‌اش ترک کرد و دیگر بازنگشت. همه جا را جستجو کردیم اما بی‌نتیجه بود تا این‌که در تماس پلیس متوجه به قتل رسیدن شوهرم شدم.

ماموران ابتدا احتمال دادند مرد میانسال قربانی اختلاف کاری یا مالی شده باشد اما در این زمینه هر چه تحقیق کردند به نتیجه نرسیدند و مشخص شد او با کسی اختلاف کاری یا مالی نداشته است. بنابراین ماموران با بررسی فرضیه دوم که اختلاف خانوادگی بود، متوجه شدند مقتول مدتی پیش به دلیل بدرفتاری با همسرش، او را بشدت کتک زده که با شکایت این زن پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شده اما با وساطت اقوام و راهنمایی مسئولان قضایی، زن 35 ساله از شکایت خود صرف نظر کرده است. همین سرنخ کافی بود تا پلیس احتمال دهد این زن در قتل شوهرش نقش داشته است. بنابراین او دوباره به پلیس آگاهی فراخوانده شد اما زن جوان همچنان بر بی‌گناهی‌اش اصرار داشت.

پس از هماهنگی قضایی رفت و آمد این زن به‌طور نامحسوس زیر نظر گرفته شد تا این‌که روزهای پایانی هفته گذشته ماموران اطلاع یافتند در طبقه دوم خانه مقتول مرد سابقه‌داری به نام مهدی 32ساله زندگی می‌کند و ارتباط صمیمانه‌ای با همسر مقتول دارد.با گزارش این موضوع به بازپرس پرونده، ابتدا مهدی با دستور قضایی بازداشت و با انتقال به پلیس آگاهی مدعی شد با مقتول اختلافی نداشته و نمی‌داند چه کسی او را کشته است. در حالی که این مرد همچنان اظهارات ضد و نقیضی را مطرح می‌کرد، در مرحله بعد همسر مقتول هم با دستور قضایی بازداشت شد. زهره زمانی که متوجه شد مهدی بازداشت شده، اعتراف کرد با همدستی مهدی نقشه قتل شوهرش را طراحی و با اجیر کردن مردی آن را اجرا کرده است.

زن جوان در اظهاراتش گفت: شوهرم بداخلاق بود و همیشه با من بدرفتاری می‌کرد و کتکم می‌زد. حتی یک‌بار هم از او شکایت کردم. از این رفتارش خسته شده بودم. چند بار خواستم طلاق بگیرم اما او حاضر به این کار نبود.

وی خاطرنشان کرد: در جریان این درگیری‌ها با مهدی آشنا شده و ارتباطمان شکل گرفت. او از من خواست از شوهرم جدا شده و با او ازدواج کنم. اما موفق به جدایی نشدم تا این که با هم تصمیم گرفتیم شوهرم را بکشیم. ابتدا می‌خواستیم با مسموم کردن یا ایجاد تصادف ساختگی جانش را بگیریم که نشد و ترسیدیم خودمان هم دستگیر شویم. بنابراین مهدی پیشنهاد کرد آدمکش اجیر کنیم و برای این کار دوست معتادش را به من معرفی کرد. قرار شد او شوهرم را بکشد و بابت این کار700 هزار تومان بگیرد. او شوهرم را کشت و فرار کرد. بابت این کار مبلغی به او پول دادیم و قرار شد بقیه پول را به او بدهیم که دستگیر شدیم.

با اعتراف این زن، همدستش مهدی نیز گفته‌های او را تائید کرد. در ادامه تحقیقات آدمکش معتاد نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و دو روز پیش دستگیر و در بازرسی از خانه‌اش یک خودروی پراید سرقتی کشف شد. قاتل اجیر شده با انتقال به پلیس آگاهی در مواجهه حضوری با دو متهم دیگر پرونده به این جنایت اعتراف کرد و گفت: برای تامین هزینه اعتیادم به شیشه، قبول کردم با دریافت 700 هزار تومان آدم بکشم. مهدی از من خواست فردی را بکشم که قبول کردم. ابتدا 130 هزار تومان پول گرفتم و قرار شد با پایان یافتن کار بقیه پول را دریافت کنم. آنها مشخصات مقتول را به من دادند و چند روز بعد خودروی پرایدی را دزدیدم تا با آن مقتول را تعقیب کنم. او را صبح روز حادثه پس از ترک خانه‌اش، تعقیب کردم. مرد میانسال را در نزدیکی جاده‌ای منتهی به زمین‌های کشاورزی به دام انداختم. ساعت 5 و 30 دقیقه صبح بود که با خودروام راهش را سد کرده و با پوشاندن چهره‌ام از خودرو پیاده شدم و بنزین را رویش پاشیدم و مشعلی را روشن کرده و او را زنده زنده سوزاندم. سپس فرار کردم و چند روز بعد اطلاع یافتم او مرده است.

سرهنگ ستار خسروی، رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در این‌باره به جام‌جم گفت: با اعتراف مرد آدمکش و دو همدستش، برای هر سه نفرشان قرار قانونی صادر شد و همگی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر