jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۴۹۶ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

آیین افتتاحیه رسمی نخستین جشنواره بین‌المللی قرآن کریم مسکو، با حضور آیت‌الله محمدعلی تسخیری، مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام و جمعی از شخصیت‌های سیاسی، علمی، فرهنگی و تعدادی از سفرای کشورهای اسلامی در مرکز اسلامی مسکو برگزار شد.

به گزارش جام‌جم، در این مراسم آیت‌الله محمدعلی تسخیری به بیان اهمیت قرآن کریم و لزوم تمسک به قرآن بویژه در زمان هجوم آوردن فتنه‌ها پرداخت و چند روایت از امام علی (ع) درباره قرآن کریم و شاخصه‌های جامعه قرآنی بیان کرد.

سپس، روشن حضرت عباسوف، معاون اول شورای مفتیان روسیه پیام راویل عین‌الدین، رئیس شورای مفتیان روسیه را به مناسبت افتتاح این جشنواره قرائت کرد.

مهدی سنایی، سفیر کشورمان نیز برپایی این جشنواره را فرصت خوبی برای شناخت عمیق قرآن و اسلام دانست و افزود: قرآن کریم، کتاب مناسبی برای گفت‌وگوی بین ادیان است و هیچ کتاب دیگری نمی‌توان یافت که تا این حد از واژگان «بگو» و «بشنو» استفاده کرده باشد.

همچنین در این مراسم از نخستین تفسیر کامل قرآن کریم در 12 جلد با نام «نور القرآن» به زبان روسی که از سوی بنیاد مطالعات اسلامی روسیه منتشر شده و نیز از «لوح قرآن» که توسط نمایندگی جامعه المصطفی (ص) العالمیه در روسیه تهیه شده است، رونمایی شد. به گفته رضا ملکی، رایزن فرهنگی ایران در روسیه، این جشنواره متشکل از 22 غرفه در بخش‌هایی چون «قرآن و هنر»، «قرآن، انیمیشن و سینما»، «نرم افزار قرآنی» و ... است. این جشنواره قرآنی به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر