jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۴۸۸ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۲۰:۲۸

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: روسیه ثابت کرد که یک عضو قابل اعتماد در مذاکرات هسته ای ایران بوده و این موضوع احتمال همکاری های میان مسکو و اتحادیه اروپا را افزایش می دهد.

توافق با ایران زمینه همکاری روسیه و اتحادیه اروپا را فراهم می کند

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از همکاری مثبت روسیه در مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران تقدیر کرد.

وی یادآورشد که این همکاری روسیه و اتحادیه اروپا نشان می دهد که همکاری با مسکو بر سر مسایل مهم جهانی و منطقه ای امکان پذیر است.

به گفته موگرینی، از این فرصت باید بیشتر استفاده کرد.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: اتحادیه اروپا و روسیه با مسایل جهانی روبه رو هستند که هنوز حل و فصل نشده اند.

موگرینی از روند صلح خاورمیانه به عنوان یکی از این مسایل حل نشده یاد کرد.

ایران و 1+5 روز گذشته اعلام کردند که به جمع بندی مذاکرات رسیده اند. بسیاری از مقام های جهان از این موضوع استقبال کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر