jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۲۲۰ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست تصریح کرد: برای دستیابی به توسعه پایدار یعنی توسعه متوازن بدون تخریب و آلودگی محیط‌زیست همراه با رشد اقتصادی سبز، باید محیط‌زیست به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های تمام فصول برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط‌زیست، معصومه ابتکار خاطرنشان کرد: این‌که با یک برنامه توسعه‌ای بخواهیم به‌طور کلی روند تخریبی محیط‌زیست را تغییر بدهیم یا معکوس کنیم، دور از ذهن است. هرچند ممکن است برخی روندها همچون آلودگی هوا در زیرشاخه سوخت‌های فسیلی که طی 20 ماه گذشته نیز با تلاش مجموعه دولت از سیر نزولی خوبی برخوردار بوده، موفقیت در کوتاه‌مدت نیز قابل دستیابی باشد. وی ادامه داد: در حوزه آلودگی هوا، زیرشاخه گرد و غبار، به دلیل وسعت موضوع و اثرات منفی پدیده، همچنین فرامرزی بودن پدیده، دستیابی به نتایج مثبت در کوتاه‌مدت مقدور نیست.

معاون رئیس‌جمهور آب را از دیگر موضوعاتی دانست که رفع تمام چالش‌های آن در کوتاه‌مدت و با یک برنامه توسعه‌ای پنج‌ساله مقدور نیست؛ زیرا این حوزه به انقلاب در بخش کشاورزی نیاز دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر