jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۷۱۰۶   ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۵

وزیر امور خارجه انگلستان از تفاهم به دست آمده در وین به منزله نقطه عطفی در روابط ایران با سایر کشورهای جهان یاد کرده و نقش ایران را در حل چالش های منطقه ای پررنگ دانست.

تفاهم وین  نقطه عطفی در روابط ایران با سایر کشورها است

به گزارش فیگارو، «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلستان در بیانیه ای از حصول تفاهم هسته ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ استقبال کرد.

وی در این بیانیه از تفاهم اخیر به منزله یک اقدام تاریخی یاد کرده و اظهار امیدواری کرد که این مسئله منجر به یک تغییر چشمگیر در روابط بین ایران با کشورهای همسایه و همچنین جامعه بین الملل شود.

به گفته وی، کاهش تدریجی تحریم های اقتصادی و مالی فرصت بزرگی برای ایران است تا تصمیم های مثبتی را در رابطه با آینده و همچنین نقش کشورشان در منطقه اتخاذ کنند.

هاموند در این رابطه گفت: بعد از گذشت بیش از یک دهه مذاکرات فشرده، بالاخره موفق به حصول تفاهمی شدیم که به اعمال محدودیت ها و بازرسی های شدید بر برنامه هسته ای ایران منجر می شود. ما به همکاری نزدیک با شرکای بین المللی خود ادامه می دهیم تا ایران را در سطح منطقه به ایفای یک نقش شفاف و سازنده به ویژه در زمینه مبارزه با داعش ترغیب کنیم.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها