jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۷۱۰۶ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۰۵

وزیر امور خارجه انگلستان از تفاهم به دست آمده در وین به منزله نقطه عطفی در روابط ایران با سایر کشورهای جهان یاد کرده و نقش ایران را در حل چالش های منطقه ای پررنگ دانست.

تفاهم وین  نقطه عطفی در روابط ایران با سایر کشورها است

به گزارش فیگارو، «فیلیپ هاموند» وزیر امور خارجه انگلستان در بیانیه ای از حصول تفاهم هسته ای بین ایران و کشورهای ۱+۵ استقبال کرد.

وی در این بیانیه از تفاهم اخیر به منزله یک اقدام تاریخی یاد کرده و اظهار امیدواری کرد که این مسئله منجر به یک تغییر چشمگیر در روابط بین ایران با کشورهای همسایه و همچنین جامعه بین الملل شود.

به گفته وی، کاهش تدریجی تحریم های اقتصادی و مالی فرصت بزرگی برای ایران است تا تصمیم های مثبتی را در رابطه با آینده و همچنین نقش کشورشان در منطقه اتخاذ کنند.

هاموند در این رابطه گفت: بعد از گذشت بیش از یک دهه مذاکرات فشرده، بالاخره موفق به حصول تفاهمی شدیم که به اعمال محدودیت ها و بازرسی های شدید بر برنامه هسته ای ایران منجر می شود. ما به همکاری نزدیک با شرکای بین المللی خود ادامه می دهیم تا ایران را در سطح منطقه به ایفای یک نقش شفاف و سازنده به ویژه در زمینه مبارزه با داعش ترغیب کنیم.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر