jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۸۸۳ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویان از آغاز ثبت‌نام عتبات دانشجویان از 23 تیر خبر داد و گفت: برای اعزام دانشجویان به عتبات قرعه‌کشی انجام می‌شود، اما اولویت با افرادی است که به‌رغم ثبت‌نام برای سفر عمره، به دلیل مشکلات پیش آمده مشرف نشده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین فقیهی با اشاره به سفر عمره دانشجویان در سال 94 به ایسنا گفت: قرار بود امسال 18 هزار نفر از دانشگاهیان به عمره اعزام شوند که به دلیل مسائل پیش آمده بیش از 5600 نفر اعزام شدند. ما در مورد سفر عمره تابع سازمان حج و زیارت هستیم و چنانچه مشکل برطرف شد، اولویت با افرادی است که سال قبل اعزام نشده‌اند.

به گفته فقیهی، تاکنون بیش از 60 هزار نفر در 12 دوره به عتبات اعزام شده‌اند. پس از هر سفر عتبات از اعزام‌شدگان نظرسنجی می‌شود که طبق آخرین نظرسنجی صورت‌گرفته 55 درصد دانشجویان در حال تحصیل، 27 درصد آنان دانشجوی شاغل و 12 درصد استاد بودند. همچنین 58 درصد آنان در مقطع کارشناسی، 16 درصد در مقطع کارشناسی ارشد، 14 درصد در مقطع دکتری و 12 درصد در مقطع کاردانی تحصیل می‌کردند. رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویان درباره مهلت ثبت‌نام سیزدهمین سفر به عتبات دانشگاهیان هم گفت: ثبت‌نام از 23 تیر آغاز می‌شود و تا 2مرداد ادامه دارد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت www.labbayk.com/new ثبت‌نام کنند.

تاریخ اعزام هر استان روی سایت قرار داده شده است و در تاریخ 3 مرداد قرعه‌کشی انجام و اسامی برندگان اعلام می‌شود. اولین تاریخ اعزام 20 مرداد بوده و تا 20 آبان‌ ادامه دارد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویان با اشاره به ظرفیت 7000 نفری سیزدهمین دوره اعزام دانشجویان و عتبات هم افزود: روزانه دو کاروان اعزام می‌شود که یک کاروان به‌صورت زمینی و یک کاروان به صورت هوایی خواهد بود. هتل و محل اسکان دانشجویان مشخص شده است؛ البته در بخش اعزام زمینی تخفیف وجود دارد. قیمت اعزام زمینی در استان تهران 960 هزار تومان و اعزام هوایی یک میلیون و 550 هزار تومان است؛ البته با دو بانک صحبت شده است و یکی از آنها توافق خود را برای ارائه وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی به افرادی که مشرف می‌شوند، اعلام خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر