jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۱۶۵۸۱ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۹:۲۲

تهمورث پورناظری روزهای اول و دوم شهریورماه، اولین کنسرت از مجموعه کنسرت هایی که قرار است با عنوان «تهمورث و ما» برگزار شود را روی صحنه تالار وحدت می برد.

تهمورث پورناظری شهریورماه روی صحنه می رود

این آهنگساز و نوازنده رویکردی متفاوت از کنسرت های معمول برای این اجرا در نظر گرفته است.

در این برنامه تینا جامه گرمی با نواختن (ویولون و پیانو)، نگار نوراد (ویولونسل)، آتنا اشتیاقی (ویولونسل و کنترباس)، حسین رضایی نیا (سازهای کوبه ای) و آرین کشیشی (کنترباس و گیتاربیس)، تهمورس پورناظری را همراهی خواهند کرد.

او خود در این کنسرت تار، سه تار و تنبورو برای نخستین بار «دوتار» می نوازد؛ او موسیقی این برنامه را با نگاهی آزاد از ترکیب آهنگسازی و بداهه نوازی تدوین کرده است.

«تهمورث و ما»، اجرایی است که رضا موسوی طرح هایی از تهمورث پورناظری را کارگردانی هنری خواهد کرد.

این برنامه قرار است علاوه بر تهران در شهرهایی چون رشت، گنبد، گرگان، کرمانشاه، شیراز و تبریز به صورت کنسرت به روی صحنه برود.

بلیت های «تهمورث و ما» از 22 تیرماه به فروش می رسد.

تهمورث پورناظری با همراهی همایون شجریان سال گذشته تورِ موفق چرا رفتی را در تهران و بسیاری از شهرهای ایران روی صحنه برد که می توان آن را جزو پرمخاطب ترین کنسرت های برگزار شده در حوزه موسیقی معاصر ایران به شمار آورد.

از آخرین آثار منتشر شده وی نیز قطره های باران با صدای علیرضا قربانی است که دربرگیرنده قطعاتی از ساخته های او، سهراب و کیخسرو پورناظری بود.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر