jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۶۰۰۰ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۸:۴۲

ارزیابی عموم تحلیلگران حاضر، دست برتر آیت الله خامنه ای در مذاکرات است، به گونه ای که هم فضای داخل را تقریبا به یک جمع بندی واحد رسانده و هم در فرآیند مذاکرات هوشمندانه ترین مدیریت را داشته است.

نبوغ مقام معظم رهبری در مدیریت مذاکرات هسته ای

هر چه به پایان ماراتن نفس گیر و همراه با جرزنی رقیب غیر قابل اعتماد غربی نزدیک می شویم، به دلیل حساسیت بالا و درز نکردن خبرهای دقیق، بازار گمانه زنی، تحلیل و تفسیر میان خبرنگاران و تحلیلگران حاضر در محل مذاکرات گرم تر شده است.

روز گذشته هم با توجه به نمایش پرشور و غرور آفرین مردم روزه دار در راهپیمایی روز قدس و اظهار نظرهای هماهنگ طیف های مختلف مردم و سیاسیون پیرامون موضوع هسته ای که از کانال رسانه های داخلی و خارجی به تمام دنیا مخابره شد، گپ و گفت های حاشیه هتل کوبورگ وین در بسیاری از موارد به همین موضوع اختصاص داشت.

گروه اعزامی مهر به وین در این باره، گفت و شنودهای کوتاهی با چندین تن از تحلیلگران، کارشناسان و خبرنگاران خارجی داشت و آنچه تقریبا مورد اتفاق می نمود، نبوغ و هوشمندی رهبری ایران در تجمیع و هم افزایی نیروهای سیاسی داخل کشور در رابطه با موضوع هسته ای و جلوگیری از ایجاد یک دو قطبی سیاسی ـ اجتماعی بود.

نکته مهم دیگری که از خلال این گفت و شنودها بر می آید اذعان همه تحلیلگران و کارشناسان غربی بر قدرت مثال زدنی رهبری در مدیریت صحنه مذاکرات است، چنانچه همین چند روز پیش «توماس فریدمن» سرمقاله نویس مشهور نیویورک تایمز نیز بدان اشاره کرده و نوشته بود: «من اگر خانه ای داشته باشم آن را به آقای خامنه ای می دهم تا برایم بفروشد، چون او بهترین مذاکره کننده دنیاست.»

بالاتر از آن، چند شب پیش حتی بی بی سی فارسی هم از زبان تحلیلگر خود علی علیزاده عنوان کرد: «هدف آقای خامنه ای چه بود؟ آیا ساختن بمب اتم بود؟ نه! رسیدن به تکنولوژی بالقوه بود برای گرفتن تضمین امنیتی؛ آیا به آن رسید؟ به نظر من اگر توافق انجام شود به آن می رسد؛ اگر توافق هم انجام نشود باز به آن می رسد. دست آمریکا خالی است. آمریکا نمی تواند از آن هواپیمای بی۲ که راه انداخته و از تهدید‌های نظامی علیه ایران استفاده کند.»

در این خصوص، گرچه عموم رسانه های غربی تحفظ کرده و بنا به دستور، صحبتی نمی کنند اما ارزیابی عموم آنها و تحلیلگران حاضر، دست برتر آیت الله خامنه ای در مذاکرات است، به گونه ای که هم فضای داخل را تقریبا به یک جمع بندی واحد رسانده و هم در فرآیند مذاکرات بهترین و هوشمندانه ترین مدیریت را داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
انشاالله كه همیشه سایه شان بالا سر ملت باشد
۰
۰

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر