jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۵۹۶۵ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۷:۱۲

هشدار سخنگوی ارتش یمن به آل سعود:

نقض آتش بس با پاسخ دردناک روبرو خواهد شد

۱

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن گفت: درصورت نقض آتش بس از سوی متجاوزان، نیروهای مسلح با هرشیوه و ابزار مشروع به آن پاسخ خواهند داد.

نقض آتش بس با پاسخ دردناک روبرو خواهد شد

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن (سبا)، سرتیپ ستاد «شرف لقمان» روزشنبه افزود: وزارت دفاع و ستاد کل ارتش از آتش بس انسانی و توقف جنایت های عربستان درحق ملت یمن استقبال می کند.

وی ادامه داد: برقراری آتش بس از وظایف جامعه جهانی و سازمان ملل درقبال ملت یمن است که با اصرار عربستان به حملات وحشیانه و محاصره ظالمانه در وخیم ترین و بدترین شرایط زندگی می کنند.

لقمان تصریح کرد: این تجاوز، همه ارتش، نیروهای مسلح و ملت یمن را هدف قرارداده و ما فقط به وظیفه مشروع خود دردفاع ازسرزمین و شهرها، حفظ تمامیت ارضی کشورو دفاع ازملت مظلوم یمن براساس قوانین و معاهده های بین المللی عمل می کنیم.

وی توضیح داد:نیروهای مسلح یمن هر تلاش خیرخواهانه و مثبت سازمان ملل برای یمن و ملت پایدارو صابرآن ارج می نهد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: نیروهای مسلح یمن حق خود را برای مبارزه و پیگرد تروریست های القاعده و داعش و دفاع مشروع از فرزندان کشور و امنیت و ثبات آن را محفوظ می داند.

لقمان افزود: این تروریست های جنایتکار آفتی برای همه جهان به شمار می آیند و همه دنیا برای مبارزه و ازبین بردن آن ها بسیج شده اند.

وی ادامه داد: براین اساس نیروهای مسلح به وظیفه قانونی خود در مبارزه و سرکوب تروریست ها در هر نقطه از خاک یمن عمل خواهند کرد.

لقمان همچنین به عربستان درباره نقض آتش بس هشدار داد و گفت: جامعه جهانی و سازمان ملل باید به وظیفه خود در پایان دادن به تجاوزها به یمن و محاصره ظالمانه ملت مسلمان یمن و جلوگیری از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها عمل کنند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی مسلمان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
چرا ما به دولت مظلوم یمن كمك تسلیحاتی نمی كنیم ؟ ژس مسلمانی ما كجاست ؟
۰
۰

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر