jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۷۲۳ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: به دلیل کاهش قیمت نفت و برخی محدودیت‌های مالی براساس قانون بودجه 94، در سال جاری فقط 20 درصد از منابع نفتی به این صندوق واریز می‌شود، در حالی که این میزان باید 32 درصد باشد.

این در حالی است که هنوز میزان ارز واریزی به صندوق توسعه ملی بابت فروش نفت در سه ماهه اول سال 49 نیز اعلام نشده است.

به گزارش ایرنا، محمدعلی عبدالله‌زاده درباره استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای پروژه‌های عمرانی، اظهار کرد: برداشت از منابع صندوق توسعه ملی باید با تصمیم ستاد تدابیر ویژه باشد چرا که از نظر قانونی منابع این صندوق فقط برای حمایت از پروژه‌های قابل اجرا توسط بخش خصوصی و تعاونی‌هاست بنابراین ورود بخش خصوصی به پروژه‌ها، موضوع مهمی است که می‌توان از آن استفاده کرد.

وی با بیان آن‌که تکالیف صندوق توسعه ملی بیش از ورودی اعتبارات به این صندوق است، ادامه داد: طبق قانون برنامه پنجم سالانه باید سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی افزایش یابد، اما به دلیل کاهش قیمت نفت و برخی محدودیت‌های مالی براساس قانون بودجه 94، در سال جاری فقط 20 درصد از منابع نفتی به این صندوق واریز می‌شود در حالی که این میزان باید 32 درصد باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به این‌که محدودیت منابع در سال 94 شدیدتر از سال 93 بود، اظهار کرد: در سه ماهه امسال اعتبارات و تخصیص منابع بویژه به پروژه‌های عمرانی بسیار اندک بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر