jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۷۰۹ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: بازسازی و نوسازی صنایع و بازنشستگی کارگران با 25 سال سابقه کار ،کارفرمایان مشمول ماده 10 قانون می‌توانند با تقبل کل بار مالی ناشی از اجرای این ماده، هزینه‌های پیش‌بینی شده بابت سنوات ارفاقی اعم از سهم کارفرما و دولت و دیگر هزینه‌های مترتب شامل 50 درصد سهم کارفرما و 50 درصد سهم دولت و نیز هزینه مستمری متعلقه تا احراز شرایط بازنشستگی بیمه‌شده را راسا پرداخت کنند و بیمه شدگان از مستمری بازنشستگی برخوردار شوند.

به گزارش ایسنا، محمدحسن‌ زدا در واکنش به انتقادهای مطرح درباره اجرا شدن ماده 10 قانون مذکور اظهار کرد: زمانی که این قانون به تصویب رسید، کارگران شاغل در واحدهای صنعتی مشمول این قانون می‌توانستند در صورت داشتن حداقل 25 سال سابقه در صورت درخواست کارفرمایان مربوط و پرداخت 50 درصد حق بیمه توسط کارفرما و مابه‌التفاوت 50 درصد حق‌بیمه و مستمری پرداختی تا رسیدن به سن بازنشستگی از سوی دولت از مزایای مستمری برخوردار شوند.

وی با بیان این‌که تا زمانی که بودجه می‌رسید این قانون را اجرا می‌کردیم، افزود: اما طی دو سال گذشته از اختصاص نیافتن هیچ بودجه‌ای از سوی دولت برای این منظور مواجه شدیم. سال 93 پس از تشکیل جلسات کارشناسی و پیگیری مباحث حقوقی، در نهایت موافقت و مصوبه دولت را برای حل این مشکل دریافت کردیم.

زدا با بیان این که اگر شخصی با شرایط موجود، از عهده پرداخت این مابه‌التفاوت بر بیاید، می‌تواند از این امکان استفاده کند، عنوان کرد: در غیراین صورت باید منتظر ماند دولت در این خصوص تصمیمی می‌گیرد یا خیر.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به این پرسش که آیا امسال سبد کالایی به مناسبت ماه رمضان به مستمری بگیران این سازمان اعطا شد،بیان کرد: خیر، اما همواره درخواست ما از وزیر رفاه این است که در سبدهای حمایتی گروه مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را هم درنظر بگیرند. توقع ما این است که اگر امکان این اقدام به وجود نیامد، لااقل حداقلی بگیران ما مشمول طرح‌های حمایتی بشوند. وی ضمن اعلام این خبر که از ابتدای امسال بیمه عمر برای بازنشستگان تامین اجتماعی برقرار می‌شود، عنوان کرد: دو میلیون و 700 هزار بازنشسته داریم که از ابتدای امسال بیمه عمر برای آنها برقرار می‌شود و به ازای هر نفر ماهانه 3000 تومان است.

زدا یادآور شد: بر این اساس در صورت فوت به بازماندگان مبلغ سه میلیون تومان اعطا می‌شود که جدای از حق کفن و دفن است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر