jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۶۶۱ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

پس از این که آتش‌سوزی تخت چان کوه «کیالان» شهرستان پلدختر لرستان پس از تلاش ده ساعته مردم محلی و گروه امداد پنجشنبه شب گذشته مهار شد، ساعت 11 صبح دیروز دوباره آتش شعله‌ور گردید.

عابدین میردریکوندی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر درباره آتش‌سوزی پنجشنبه‌شب گذشته گفت: این آتش‌سوزی ساعت 22 با کمک نیروهای مردمی، یگان حفاظت منابع طبیعی، ستاد اطفای حریق شهرستان، بسیج و سپاه خاموش شد.

وی با بیان این که هنوز خسارت این آتش‌سوزی برآورد نشده است، افزود: کارشناسانی برای تعیین دقیق میزان خسارت به منطقه اعزام خواهند شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر با بیان این که علت آتش‌سوزی از سوی اداره منابع طبیعی شهرستان در دست بررسی است، گفت: در چند روز گذشته این سومین آتش‌سوزی است که در منطقه تخت چان پلدختر رخ می‌دهد.

میردریکوندی عنوان کرد: هنوز از میزان خسارت وارده به منطقه اطلاع دقیقی در دست نیست و تلاش برای شناسایی عامل و یا عاملان این حادثه از سوی این اداره ادامه دارد.آتش‌سوزی روز گذشته تخت‌چان در حالی رخ داد که عصر سه‌شنبه هفته پیش نیز در جنگل‌ها و مراتع کوه کیالان منطقه تخت‌چان پلدختر آتش‌سوزی به وقوع پیوست که با تلاش نیروهای مردمی و اداره منابع طبیعی با وسایل ابتدایی بیل و شاخه و برگ درختان ساعت 3 بامداد روز چهارشنبه مهار شد. پس از مهار آتش در بامداد چهارشنبه، ساعت ۱۵ همان روز دوباره آتش‌سوزی به علت وزش باد آغاز شد.

هنوز ساعاتی از مهار آتش نگذشته بود که روز گذشته همین منطقه دوباره شاهد وقوع آتش‌سوزی گسترده دیگری بود تا بخش مهمی از مراتع و جنگل‌های بکر لرستان از دست برود.وقوع آتش‌سوزی‌های گاه و بیگاه در عرصه‌های جنگلی و مرتعی، چرای بی‌رویه دام، تعرض به عرصه‌های طبیعی و تغییر کاربری‌ها، خسارات خشکسالی و ریزگردها و اجرای پروژه‌های عمرانی غیرکارشناسی هرکدام زخمی را بر تن زاگرس زده‌اند تا به گفته سیدمحمد قاسمی، دبیر کارگروه صیانت از جنگل‌های لرستان سالانه ۱۲ هزار هکتار از جنگل‌های لرستان نابود شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر
خیلی هم موفق هستم!

گفت‌وگو با لاله صبوری، بازیگر باسابقه تلویزیون که حالا چند سالی است دیگر نقش‌های پررنگی بازی نکرده است

خیلی هم موفق هستم!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر