jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۱۵۵۳۲ ۱۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۲۵

شورای نگهبان در بیانیه ای ضمن دعوت مردم به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، آورده است: روز جهانی قدس، نماد وحدت در جهان اسلام؛ ترجمان اعتراض به افراطی گری، خشونت، نفی سلطه و نشانگر انزجار از رژیم های ظالم و قدرتهای پوشالی است.

روز جهانی قدس، نماد وحدت در جهان اسلام است

به گزارش جام جم آنلاین از اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان در این بیانیه آمده است: اکنون که به برکت درایت و دوراندیشی پیامبرگونه امام راحل (ره)، روز قدس در جمعه آخر ماه مبارک رمضان قرار گرفته و در حالی که شمیم معطر و روح بخش این روز عزیز، نغمه گستر فریاد رهایی ملت مظلوم و ستمدیده فلسطین از زیر یوغ ظالمانه رژیم اشغالگر قدس شده؛ متأسفانه امت اسلامی گرفتار نقشه ای مرموز و پیچیده بر اساس پیوند شوم جریان تکفیری و صهیونیسم بین الملل شده است.

این بیانیه می افزاید: بی تردید آنچه امروز در سرزمین های اسلامی رخ می دهد، محصول ارتباط تنگانگ گروه های تکفیری با نقشه های مزوّرانه رژیم جعلی صهیونیستی است تا از رهگذر جریان اسلام هراسی، حضور نامشروع قدرت های استکباری در منطقه تداوم یابد و عظمت بازیافته اسلام عزیز به مرکزیت ایران اسلامی دچار خدشه شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: با این وصف در اوضاع کنونی و حساس منطقه، بر مسلمین جهان فرض است تا روز جهانی قدس را به عنوان نماد وحدت در جهان اسلام؛ ترجمان اعتراض به افراطی گری، خشونت، نفی سلطه و نشانگر انزجار از رژیم های ظالم و قدرتهای پوشالی قرار دهند.

این بیانیه می افزاید: امروز ملت مسلمان ایران نیز به تأسی از تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، در حالی به استقبال این روز باشکوه می رود که آرمان قدس را در دفاع از ملت های مظلوم منطقه به خصوص مردم ستمدیده یمن جستجو می کند و وحشی گری رژیم آل سعود را روی دیگر سکه دشمن اسرائیلی می شناسد.

در ادامه این بیانیه خاطر نشان شده است: مردم مسلمان ایران همگام با سایر ملت های مسلمان منطقه با حضور پرشور خود در این روز نشان خواهند داد علی رغم وجود مشکلات داخلی و وجود تحریم های ظالمانه و نقشه های استعماری، تسلیم زیاده خواهی های هیچ ابرقدرتی نخواهند شد و در حمایت از مظلومان دنیا به خصوص مردم بی دفاع فلسطین، یمن، عراق و سوریه گامی به عقب نخواهند گذاشت.

این بیانیه می افزاید: اعضای شورای نگهبان، ضمن گرامیداشت روز قدس و اعلام حضور خود در راهپیمایی این روز بزرگ، امت اسلامی را به شناسایی رژیم سفاک صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی مسلمین و نماد طاغوت دعوت می کند، با این امید که ملت مظلوم و مسلمان فلسطین به همراه دیگر ملل ستمدیده منطقه در صفوفی به هم فشرده با برگزاری هرچه باشکوه تر این مراسم، مصداق نفی سلطله استکبار و نویدبخش راه رهایی به سوی ولایت الله شوند که آرمان قدس شریف، آزادی تمام ملتهای آزاده جهان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر