jamejamnashriyat
نشریات واقعیت افزوده کد خبر: ۸۱۴۹۷۲ ۱۶ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌جمهور، وظیفه ایرانیان را در برابر شهیدان و ایثارگران و خانواده معظم آنان بسیار سنگین دانست و تصریح کرد: اینگونه نیست که ما باید تنها در قیامت شرمنده شهدا نباشیم بلکه باید در این دنیا و در انجام وظیفه‌مان نسبت به اهداف و آرمان‌های شهدا به گونه‌ای عمل کنیم که شرمنده آنان نشویم.

روحانی: پرچم حق، هیچ وقت بدون ایثار به اهتزاز درنیامده است

به گزارش ایرنا، حسن روحانی در ضیافت افطار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران با گرامیداشت شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و شب ضربت خوردن امام علی (ع) اظهارکرد: احترام به شهیدان تنها این نیست که خانواده شهدا را عزیز بداریم که باید اینگونه باشد، وظیفه اصلی ما این است که کاری کنیم تا در مقابل اهداف و آرمان‌هایی که شهیدان جان خود را برای آن فدا کردند یعنی حفظ عزت، عظمت و استقلال کشور و مردم شرمنده شهیدان نباشیم.روحانی گفت: اگر امروز جوانان کشور بیکار باشند و گرفتاری مردم هر روز بیشتر شود و در جامعه عده‌ای جوان معتاد وجود داشته باشد و آسیب‌های اجتماعی بنیان خانواده‌ها را متزلزل کند، بی‌تردید در چنین حالتی است که در پیشگاه شهدا شرمنده خواهیم بود.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به حادثه تروریستی و دردناک هفتم تیرماه و شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و یارانش در دفتر حزب جمهوری اسلامی اشاره وتصریح کرد: هیچ مقطع تاریخی وجود ندارد که در آن بدون ایثار و فداکاری، پرچم حق به اهتزاز درآمده باشد.

روحانی با برشمردن ویژگی‌های برجسته شهید دکتر بهشتی اظهارکرد: شهید بهشتی یک مدیر، مجاهد و معمار انقلاب اسلامی بود و بزرگ‌ترین تأثیر را در تدوین قانون اساسی داشت و از سوی دیگر معمار قوه قضاییه بود و شخصیت‌های زیادی را در حوزه و دانشگاه تربیت کرد اما مظلومیت ایشان در تاریخ انقلاب اسلامی قابل وصف نیست و مظلومانه در کوچه، مسجد و دانشگاه مورد توهین قرار می‌گرفت و بسیاری تنها پس از شهادت ایشان فهمیدند که کشور و انقلاب اسلامی چه شخصیت بزرگ و مظلومی را از دست داده است.

رئیس‌جمهور در ابتدای سخنانش نیز با اشاره به شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و شب ضربت خوردن امام علی(ع) گفت: افتخار ما این است که امامی همچون علی بن ابیطالب (ع) داریم و تمام افتخار این نظام هم این است که در مسیر و خط حکومت امیرالمومنین علی (ع) باشد.

روحانی تلاش برای ادامه راه و حکومت امام علی (ع) را مورد تأکید قرار داد و گفت: رسیدن به ویژگی‌های حکومت امیرالمومنین (ع) کار آسانی نیست اما همه افتخار نظام ما آن است که در مسیر و خط حکومت آن امام همام قرار دارد و تمام تلاش ما باید این باشد که آن مسیر نورانی را ادامه دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر