jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۱۴۳۳۲   ۱۴ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۸

جام جم ورزشی: سرمربی تیم ملی شیلی اعتقاد دارد تیمش آنقدر خوب کار کرده است که اصلا نباید کار به ضربات پنالتی کشیده می شد.

سامپائولی: کار نباید به پنالتی می کشید

به گزارش جام جم ورزشی ، تیم ملی فوتبال شیلی به انتظار 120 ساله پایان داد و موفق شد با برتری در ضربات پنالتی مقابل آرژانتین قهرمان کوپا آمریکا شود. آخرین ضربه پنالتی را الکسیس سانچز با یک ضربه چیپ تبدیل به گل قهرمانی کرد.

خورخه سامپائولی سرمربی شیلی در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: پنالتی الکسیس به من لذتی باور نکردنی داد. بازیکنانم کارشان را عالی انجام دادند. آنها واقعاً به دنبال کسب این عنوان بودند. من حتی یک بازی را هم در کل تورنمنت از بازیکنانم ندیدم که در آن از حریف‌شان بهتر نبوده باشند.

انتظار طولانی مدت شیلی برای کسب یک عنوان قهرمانی را نسلی از بازیکن تیم ملی این کشور به پایان رساندند که گفته می‌شود بهترین نسل در تاریخ این تیم به شمار می‌روند.

سامپائولی ادامه داد: من می‌خواهم از این افتخار در کنار بازیکنانم لذت ببرم. فتح کوپا آمه‌ریکا اینجا در شیلی با این مردمی که سراسر وجودشان خوشحالی شده... می‌خواهم از بازیکنان بابت اینکه گذاشتند من هم سهمی در این افتخار داشته باشم تشکر کنم.

به نظر سامپائولی 55 ساله شیلی در طول 120 دقیقه بازی تیم برتر میدان بوده و پیروزی تیمش در ضربات پنالتی عدالت را برقرار کرده است.

به گزارش فوکس اسپورت ، او در این خصوص تأکید کرد: از نظر بازی هجومی، شیلی از آرژانتین برتر بود. ما توانستیم بر توپ و میدان آن هم برابر تیم قدرتمندی مانند آرژانتین مسلط شویم. شیلی بازی فوق‌العاده‌ای ارائه کرد و ما حتی این فرصت را داشتیم که در 90 دقیقه کار را تمام کنیم. من به احترام این بازیکنان سرتعظیم فرود می‌آورم. ضربات پنالتی حق را به حقدار رساند چون نتیجه درستی را برای بازی رقم زد. شیلی در جریان بازی موقعیت‌های بیشتری نسبت به آرژانتین داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها