jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۳۲۸۱ ۱۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۳۷

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسشی در خصوص ریزش مشمولین بسته‌های حمایت غذایی گفت: عدد مشمولین کاهش نیافته و مقدار آن هم تغییری نکرده است. بلکه به تعداد قبل هم افزوده شده است و حدود 11میلیون نفر بسته‌های حمایت غذایی دریافت خواهند کرد.

بازنشستگان از فهرست یارانه بگیرها حذف نمی شوند

علی ربیعی در حاشیه ضیافت افطار با تشکل‌های صنفی مرتبط با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که شب گذشته برگزار شد در واکنش به اینکه شنیده می‌شود بازنشستگان از فهرست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند، اظهار کرد: بازنشستگی، عامل حذف یارانه نیست.

وی افزود: اساسا بنای حذف هیچ بازنشسته‌ای را نداریم و ممکن است در شاخصه‌های دیگر ما قرار گرفته باشند. اگر اجازه بدهید چند روز آینده در رسانه ملی حضور یافته و به طور کامل در خصوص یارانه‌ها صحبت خواهم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به پرسشی در خصوص ریزش مشمولین بسته‌های حمایت غذایی گفت: خیر؛ عدد مشمولین کاهش نیافته و مقدار آن هم تغییری نکرده است. بلکه به تعداد قبل هم افزوده شده است و حدود 11 میلیون نفر بسته‌های حمایت غذایی دریافت خواهند کرد.

ربیعی افزود: البته بخشی از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که به توانمندی رسیده و از چرخه حمایتی خارج می شوند، از این طرح هم خارج شده و افراد جدیدی جایگزین می‌شوند.

به گفته وی اعطای بسته‌های حمایتی چندی پیش آغاز شده و تا کنون سه میلیون نفر آن را دریافت کرده‌اند.

وزیر تعاون، کار ر فاه اجتماعی با بیان اینکه رئیس جمهور هم تاکید داشتند به محض وصول بودجه، پرداختی‌ها انجام شود گفت: چهارشنبه هم جلسه‌ای درباره بودجه خواهیم داشت و در تلاشیم تا رقمی مشخص شود و تصمیم نهایی را بگیریم. منابع لازم از محل هدفمندی یارانه ها تامین می‌شود.

ربیعی درخصوص بازنشستگان نیز گفت: دکتر روحانی سفارش کردند چون امسال برای بازنشستگان تامین اجتماعی نتوانستیم به اندازه کارگران پرداختی داشته باشیم، بیمه عمر آنها را متقبل شدیم تا حدی جبران شود. برای بازنشستگان کشوری هم در حال مطالعه هستیم تا مقوله‌های رفاهی را برای آنها توسعه دهیم. ( مهر )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
با سلام من فرهنگی بازنشسته با پنج سر عائله از شهرستان كردكوی توابع استان گلستان نیز جزو كسانی هستم كه به دلیل اختلالات اینترنتی ناخواسته از مجموع یارانه بگیران در اردیبهشت93حذف شدم.بر این اساس ضمن پیگیری های مستمر سال گذشته(1393)نیز در جریان سفر ریاست محترم جمهوری جناب اقای روحانی به استان گلستان نامه ای به ستاد سامد تحویل دادم.پس از مدتی یك شماره پیگیری جهت اقدام بعدی به من داده شد.تا به این امروز چندین بار با ستاد سامد تماس گرفتم كه پاسخ دادند تا تصمیم جدید دولت براساس قانون بودجه1394برای جاماندگان یارانه پارسال باید منتظر بمانید.به امید ان روز.
۰
۰
محمد
United States
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۴
معوقه فروردین ماه چرا واریز نمی شه چرا كسی درمورد این موضوع یه اطلاعات دقیقی در اختیار مردم قرار نمیده
۰
۰

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر