jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۰۹۲۰   ۰۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۵

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر در واکنش به قطع سهمیه متادون مرکز DIC ( مرکز گذری کاهش آسیب ) شوش و تجمع بیماران این مرکز مقابل ساختمان معاونت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد سهمیه متادون مراکز DIC نباید قطع شود.

معتادان،‌ناراضی از قطع سهمیه متادون

روز شنبه بود که تعدادی از بیماران مرکز ترک اعتیاد (DIC) شوش به نشانه اعتراض در رابطه با قطع شدن سهمیه متادون این مرکز روبه‌روی ساختمان سابق وزارت بهداشت در خیابان حافظ تجمع کردند.

آنها جلوی در ساختمان معاونت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی گرد هم آمده بودند تا از مسئولان بپرسند چرا سهمیه متادون مرکز DIC شوش قطع شده است.

این بیماران خیلی زود جواب سوال خود را گرفتند. زمانی که شهرام شمس مدیر این مرکز در میان آنها حاضر شد و گفت: به ما اعلام کردند که مجوز ندارید و سهمیه متادون به شما تعلق نمی‌گیرد.

شمس در این ارتباط اظهار کرد :در حالی به ما اعلام کرده‌اند مرکز DIC شوش فاقد مجوز است که ما مدارکمان را بهمن ستال گذشته به مراجع ذیربط داده‌ایم.

وی ادامه داد: اما سوال اصلی اینجاست که چرا صدور مجوز این مقدار طولانی شده و دوم اینکه چرا سهمیه متادون ما را قطع کرده‌اند.

شمس به بیماران خود که جلوی ساختمان سابق وزارت بهداشت تجمع کرده بودند اشاره کرد و گفت: این بیماران معتادان تزریقی خطرناک بودند که نباید سهمیه متادون‌شان قطع شود، چرا که وقتی این افراد خمار شوند، دیگر کسی را نمی‌شناسند و ممکن است هر بلایی سر کسانی که سد راه‌شان هستند بیاورند.

بعد از گفته‌های شمس به سراغ معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر رفتیم تا علت قطع شدن سهمیه این مرکز که به معتادان تزریقی خطرناک سرویس دهی می‌کرد را جویا شویم.

پرویز افشار در این رابطه گفت: مراکز ‌DIC، مراکزی هستند که نگاه‌شان ترک کامل اعتیاد نیست بلکه بیشتر به ارائه خدمات کاهش آسیب می‌پردازند و سرنگ، سوزن، غذا و سایر ملزومات را دراختیار معتادان تزریقی خطرناک می‌گذارند.

وی ادامه داد: در بعضی از مراکز DIC، متادون نیز میان معتادان تزریقی خطرناک توزیع می‌شود و طبق اولویت‌بندی که صورت گرفته، این افراد در اولویت نخست هستند و هرگز نباید سهمیه متادون آنها قطع شود.

افشار در این زمینه می‌گوید: ستاد مبارزه با مواد مخدر سال گذشته بودجه‌ای را برای توسعه کمی و کیفی مراکز DIC درنظر گرفته و مقرر کرده که در روند صدور مجوز آنها نباید خللی به وجود بیاید.

به گفته وی، این مراکز و بیماران آن در اولویت هستند و از آنجایی که معتادان تزریقی خطرناک به شمار می‌روند،‌ نباید سهمیه متادون آنها قطع شود.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه سهمیه متادون مراکز DIC نباید قطع شود گفت: اگر مرکزی مانند مرکز DIC شوش سهمیه متادونش قطع شده، مدارک لازم را در اختیار ما بگذارد تا در مورد آن به سرعت تصمیم‌گیری کنیم. ( فارس )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها