jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۰۹۲۰ ۰۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۵

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر در واکنش به قطع سهمیه متادون مرکز DIC ( مرکز گذری کاهش آسیب ) شوش و تجمع بیماران این مرکز مقابل ساختمان معاونت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی تأکید کرد سهمیه متادون مراکز DIC نباید قطع شود.

معتادان،‌ناراضی از قطع سهمیه متادون

روز شنبه بود که تعدادی از بیماران مرکز ترک اعتیاد (DIC) شوش به نشانه اعتراض در رابطه با قطع شدن سهمیه متادون این مرکز روبه‌روی ساختمان سابق وزارت بهداشت در خیابان حافظ تجمع کردند.

آنها جلوی در ساختمان معاونت بهداشت دانشگاه شهید بهشتی گرد هم آمده بودند تا از مسئولان بپرسند چرا سهمیه متادون مرکز DIC شوش قطع شده است.

این بیماران خیلی زود جواب سوال خود را گرفتند. زمانی که شهرام شمس مدیر این مرکز در میان آنها حاضر شد و گفت: به ما اعلام کردند که مجوز ندارید و سهمیه متادون به شما تعلق نمی‌گیرد.

شمس در این ارتباط اظهار کرد :در حالی به ما اعلام کرده‌اند مرکز DIC شوش فاقد مجوز است که ما مدارکمان را بهمن ستال گذشته به مراجع ذیربط داده‌ایم.

وی ادامه داد: اما سوال اصلی اینجاست که چرا صدور مجوز این مقدار طولانی شده و دوم اینکه چرا سهمیه متادون ما را قطع کرده‌اند.

شمس به بیماران خود که جلوی ساختمان سابق وزارت بهداشت تجمع کرده بودند اشاره کرد و گفت: این بیماران معتادان تزریقی خطرناک بودند که نباید سهمیه متادون‌شان قطع شود، چرا که وقتی این افراد خمار شوند، دیگر کسی را نمی‌شناسند و ممکن است هر بلایی سر کسانی که سد راه‌شان هستند بیاورند.

بعد از گفته‌های شمس به سراغ معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر رفتیم تا علت قطع شدن سهمیه این مرکز که به معتادان تزریقی خطرناک سرویس دهی می‌کرد را جویا شویم.

پرویز افشار در این رابطه گفت: مراکز ‌DIC، مراکزی هستند که نگاه‌شان ترک کامل اعتیاد نیست بلکه بیشتر به ارائه خدمات کاهش آسیب می‌پردازند و سرنگ، سوزن، غذا و سایر ملزومات را دراختیار معتادان تزریقی خطرناک می‌گذارند.

وی ادامه داد: در بعضی از مراکز DIC، متادون نیز میان معتادان تزریقی خطرناک توزیع می‌شود و طبق اولویت‌بندی که صورت گرفته، این افراد در اولویت نخست هستند و هرگز نباید سهمیه متادون آنها قطع شود.

افشار در این زمینه می‌گوید: ستاد مبارزه با مواد مخدر سال گذشته بودجه‌ای را برای توسعه کمی و کیفی مراکز DIC درنظر گرفته و مقرر کرده که در روند صدور مجوز آنها نباید خللی به وجود بیاید.

به گفته وی، این مراکز و بیماران آن در اولویت هستند و از آنجایی که معتادان تزریقی خطرناک به شمار می‌روند،‌ نباید سهمیه متادون آنها قطع شود.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه سهمیه متادون مراکز DIC نباید قطع شود گفت: اگر مرکزی مانند مرکز DIC شوش سهمیه متادونش قطع شده، مدارک لازم را در اختیار ما بگذارد تا در مورد آن به سرعت تصمیم‌گیری کنیم. ( فارس )

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازیگران بی‌قاعده طبیعت

بازیگران بی‌قاعده طبیعت

موتور سوار می‌افتد دنبال آهو. آهو پا می‌گذارد به فرار. موتورسوار گاز می‌دهد. مغز آهو فرمان به فرار می‌دهد.

شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر