jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۱۰۶۱۵   ۰۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۱۰

جام جم ورزشی: علی دایی در زمینه هت تریک کردن در رده ملی بالاتر از بازیکنانی نظیر کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، پله، نیمار و زیکو قرار دارد.

علی دایی بالاتر از مسی، رونالدو، پله، نیمار و زیکو

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از روزنامه خبرورزشی ، کریستیانو رونالدو با زدن سه گل به ارمنستان در آخرین دیدار ملی خود به رکورد سه هت تریک ملی لیونل مسی رسید. رونالدو تاکنون مقابل تیم های ملی فوتبال ایرلند، سوئد و ارمنستان هت تریک کرده و مسی هم برابر تیم های سوئیس ،برزیل و گواتمالا به این مهم دست یافته است. البته رکورد دار هت تریک ملی سوون ریدل سوئدی با 9 هت تریک محسوب می شود که در سال 1905 متولد شد و در سال 1975 درگذشت اما علی دایی در کنار گرد مولر آلمانی و کاماموتو ژاپنی هر کدام با هشت هت تریک ملی از این حیث رکوردداران زنده فوتبال جهان محسوب می شوند. ارزش کار علی دایی زمانی بیشتر می شود که بدانیم بزرگانی چون کریس رونالدو، مسی، نیمار، رومینگه ، بیرهوف و ... فقط سه بار هت تریک کرده اند. زیکو ، کلوزه و بابی چارلتون با چهار هت تریک به کار خود پایان دادند، پوشکاش ، روماریو، نوردال، فونتن و لینکر شش هت تریک به نام خود ثبت کردند و پله و و کوچیس با هفت تریک به کار خود پایان دادند.

علی دایی که طی دوران فوتبالش در 149 بازی ملی 109 گل زد در هشت دیدار سه گل و یا بیشتر به ثمر رساند. اولین هت تریک علی دایی مقابل نپال و در سال 1996 رقم خورد و آخرین آن نیز مقابل لائوس در سال 2004. اما قطعا مهم ترین هت تریک او به سال 1996 برمی گردد یعنی وقتی که در جام ملت های 1996 امارات در پیروزی شش بر دو ایران مقابل کره جنوبی به تنهایی چهار گل زد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

بی‌تدبیری در دولت باتدبیران!

 باور من بر این است هر زمانی که ورزش در جامعه‌ای از اهمیت خودش برخوردار بوده و آحاد مردم از فضای ورزش احساس آرامش کرده‌اند و انرژی گرفته‌اند نشان می‌دهد در بخش‌های دیگر هم همین فضا حاکم است.

خدانگهدارت برای همیشه

خدانگهدارت برای همیشه

جمعه‌ای كه گذشت برای جامعه فوتبال و همه كسانی كه عاشق فوتبال و سینما بودند، یك جمعه تلخ بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر