سه پسر شرور که در پوشش دختر در شبکه‌های اجتماعی مردان را فریب داده و پس از کشاندن آنها به منطقه سد شیاده از آنها زورگیری می‌کردند، در دام پلیس گرفتار شدند.
کد خبر: ۸۱۰۲۲۷
شکار مردان هوسران در‌ شبکه‌های اجتماعی

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده اوایل خرداد امسال با شکایت مردی از چهار دختر و پسر جوان به اتهام سرقت اموالش در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان بابل قرار گرفت.

مالباخته به پلیس گفت: هفته گذشته با دختر جوانی به نام یگانه در فضای مجازی آشنا شدم و ارتباطمان شکل گرفت. او برای این که بیشتر با هم آشنا شویم مرا به منطقه تفریحی سد شیاده دعوت کرد. زمانی که به محل قرار رسیدم خبری از دختر جوان نبود و به جای وی سه پسر جوان در محل بودند. با دیدن آنها مطمئن شدم این ارتباط اینترنتی طعمه‌ای بوده تا من در دام این سه جوان گرفتار شوم. خواستم فرار کنم اما آنها مرا بشدت کتک زدند و پول، گوشی و اموال قیمتی همراهم را سرقت و با چاقویی مرا تهدید به مرگ کردند. از این سه جوان و دختری که همدستشان بوده و اینترنتی مرا فریب داده، شکایت دارم.

همزمان با شکایت این مرد، تصاویر رایانه‌ای سه متهم فراری به دست آمد وآنها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. در ادامه جستجو‌های پلیسی افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند که نشان می‌داد آنها نیز به همین شیوه در دام متهمان تحت تعقیب گرفتار شده‌اند. سرانجام روز جمعه ماموران در جریان شکایت دیگری در منطقه سد شیاده قرار گرفتند. تیم پلیسی بلافاصله منطقه را محاصره و بعد از ساعتی جستجو، متهمان را شناسایی و دستگیر کردند.

این سه نفر با انتقال به پلیس آگاهی بابل بازجویی شده و در مواجهه حضوری با مالباختگان، اعتراف کردند اموال آنها را به زور دزدیده اند و دختری عضو باند آنها نیست.

علی 18 ساله یکی از اعضای این باند در تحقیقات گفت: می دانستیم که زورگیری در خیابان دیگر به صرفه نیست و با توجه به دوربین های مداربسته و چهره نگاری احتمال دستگیری ما خیلی بالا بود. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در فضای مجازی ، از مردان اخاذی کنیم. من و دو همدست 18 و 17 ساله ام در وایبر، واتس آپ و شبکه‌های اجتماعی با مردان جوان ارتباط برقرار و خود را به نام‌های مختلف بویژه یگانه معرفی می‌کردیم. از پروفایل چند دختر در شبکه‌های مجازی عکس برداشته و به جای عکس خود برای مردان می‌فرستادیم.

متهم خاطرنشان کرد: بعد از جلب اعتماد قربانیان، طبق نقشه آنها را به محل قرارمان در منطقه سد شیاده ‌کشانده و با تهدید چاقو اموالشان را سرقت می‌کردیم. قربانیان تصور می کردند با یک دختر جوان یا زن شوهرداری روبه رو می شوند اما ما در محل قرار حاضر شده و از آنها زورگیری می کردیم.برخی قربانیان به دلیل اینکه زن داشتند از طرح شکایت صرف نظر می کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف سه پسر جوان، برای آنها قرار قانونی صادر شد. تحقیقات تکمیلی از این افراد برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد. افرادی که در دام متهمان گرفتار شده‌اند می‌توانند برای شکایت یا پیگیری پرونده‌هایشان به پلیس آگاهی مراجعه کنند.

سرهنگ سید محسن جعفری در این رابطه هشدار داد: افراد باید آگاه باشند که در فضای مجازی، کاربران مشخصات و اطلاعات خود را پنهان می‌کنند و هویت واقعی ندارند بنابراین باید در برقراری ارتباط‌های اینترنتی دقیق باشند تا در دام مجرمان اینترنتی گرفتار نشوند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۳
۰
۰
خیلی كار بدی كردن .....علیرضا رو من میشناسم ...باید خجالت بكش ....

نیازمندی ها