رییس جمهور سوریه گفت: سکوت در مقابل جنایات تروریست ها آنها را به ادامه اقدامات تروریستی تشویق کرده است و این سکوت پذیرفتنی نیست.
کد خبر: ۸۰۸۷۸۳
سکوت در مقابل جنایات تروریست ها پذیرفتنی نیست

بشار اسد روز سه شنبه، در دیدار «استفان دی میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه و هیات همراه وی، گفت: همه جهانیان باید نسبت به این خطر که امنیت و ثبات جهان را تهدید می کند، هوشیار باشند.

وی افزود: جهانیان باید علیه کسانی که تروریست ها را حمایت مالی و تسلیحاتی و مسیر نقل و انتقال آنها را تسهیل می کنند، موضعی شجاعانه و روشن اتخاذ کنند.

رئیس جمهور سوریه همچنین از جهانیان خواست تا علیه همه کسانی که در منطقه به قطعنامه های شورای امنیت در رابطه با مبارزه با تروریسم ملتزم نیستند و آنها را نادیده می گیرند، موضعگیری کنند.

دی میستورا نیز هدف از سفرش به سوریه را مطلع ساختن رییس جمهور سوریه از نتایج رایزنی هایش در ژنو با سوری هایی که نماینده طیف های مختلف جامعه سوریه هستند، اعلام کرد.

وی افزود: هدف دیگر بررسی گام های بعدی برای فراهم شدن زمینه تکمیل گزارشش در باره سوریه می باشد که قرار است اواخر ماه ژولای آینده به شورای امنیت ارائه کند.

بر اساس این گزارش، در این دیدار جنایتی که تروریست ها دیروز در شهر حلب علیه غیر نظامیان به ویژه کودکان مرتکب شدند و خطر اصلی که سوریه و سوری ها را تهدید می کند یعنی تروریست های جنایتکار که کشورهای شناخته شده آنها را تامین مالی، تسلیحاتی و لجستیک می کنند، بررسی شد.

در دیدار رییس جمهور سوریه و نماینده ویژه دبیرکل سازمان تاکید شده که امروز باید به بازگرداندن امنیت به سوریه و حفاظت از حاکمیت و وحدت ارضی سوریه اهتمام داشت.

دو طرف بر ادامه و پیگیری رایزنی ها و گفت وگوها برای ایجاد یک راه حل سیاسی به منظور حل بحران سوریه و بازگرداندن امنیت و ثبات به سراسر خاک سوریه تاکید کردند.

در این دیدار، «ولید المعلم» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه ای رییس جمهور سوریه «فیصل مقداد» معاون وزیر امور خارجه و «احمد عرنوس» مشاور وزیر امور خارجه سوریه حضور داشتند.

دی میستورا یکشنبه شب از طریق ایتالیا وارد بیروت و صبح دوشنبه از راه زمینی عازم دمشق شد و با ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفت وگو کرد.(ایرنا)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها