روزنامه های صبح امروز در مهمترین عناوین صفحات اول خود مطالبی همچون«تخلفات روزانه بانک‌ها؛ ۶ ماه دیگر بررسی می‌شود»،«انتقام اینترنتی از مرد گرانفروش»،«قرارداد که یواشکی امضا نمی شود !»،«آیت الله هاشمی رفسنجانی:بعضی گروه ها فقط نام مردم را مصادره می کنند»،«چک های برگشتی 6 برابر شد»،«انگور 40 هزار تومانی استرالیا و مازراتی 2 میلیاردی ایتالیا» و «روحانی:دولت به وعده‌های خود عمل کرده است» را منتشر کرده است.
کد خبر: ۸۰۵۸۱۷
برگزاری کلاس های ورزشی در باشگاه‌های مختلط

برگزاری کلاس های ورزشی در باشگاه‌های مختلط

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:بعضی از باشگاه‌های ورزشی کلاس مختلط برگزار می‌کنند و با وجود مربی زن، یک مرد آموزش کلاس‌های بدنسازی بانوان را دردست می‌گیرد. به گزارش جهان، پس از فعالیت تعدادی از این نوع باشگاه‌ها، یک باشگاه بدنسازی جدید در کرج به راه افتاده است که به صورت مختلط فعالیت می‌کند. متاسفانه با گذشت زمان نه تنها جلوی فعالیت این باشگاه‌ها گرفته نمی‌شود بلکه فعالیت‌های آنها درحال گسترش است. در این باشگاه تازه تاسیس علاوه بر آموزش‌ها توسط آقایان، تمرینات مختلط بانوان و آقایان در یک سالن ورزشی مشترک برگزار می‌شود. پیش از این برخی از ورزشکاران هم مدعی شده بودند که تمرین‌هایی به صورت مختلط برگزار می‌کنند که این تمرین‌ها بیشتر در اردوهای این تیم‌ها دیده شده است.

کالای ایرانی ممنوع

جمهوری اسلامی نوشت:داعش به فروشندگان شهر الرمادی عراق دستور داده که حق ندارند از این به بعد محصولات تولید ایران را در مغازه‌هایشان به فروش برسانند. به گزارش عصر ایران، حکم جدیدی از والی داعش در شهر الرمادی استان الانبار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد، داعش به کسبه در این شهر دستور داده که نباید از این پس کالاهای تولید ایران را در مغازه‌ها به فروش برسانند. براساس این دستور، مغازه‌داران می‌توانند اجناس باقی مانده را بفروشند ولی حق ندارند اجناس ایرانی جدید برای فروش تهیه کنند. شهر رمادی به تازگی پس از خیانت برخی از سران عشایر و فرماندهان ارتش عراق به کنترل داعش درآمده است. داعش 500 نفر از شهروندان شهر رمادی را به دلیل عدم همکاری با آنها اعدام کرد.

افشاگری بادیگارد پادشاه سابق سعودی

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:نگهبان انگلیسی الاصل شاهزادگان سعودی که سال‌ها در خدمت آل سعود فعالیت کرد و از نزدیک شاهد رفتارهای آنان بود، بعد از کناره‌گیری از شغل خود، با یادداشت صدها توییت و انتشار کتابی قماربازی‌ها و انحطاط اخلاقی شان را برای همگان فاش کرد. به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه براثا نیوز، وی که بیش از ده سال را به عنوان بادیگارد شخصی پادشاه سابق سعودی «ملک فهد عبدالعزیز»، شاهزاده «طلال بن عبدالعزیز»، «فواز بن عبدالعزیز» و سایر شاهزادگان خدمت می‌کرد، در بخشی از افشاگری‌های خود گفت: «شاهزادگان سعودی از نظر اخلاقی فاسد،‌ قمارباز، دزد، تجاوزگر، همجنس گرا و معتاد هستند و از دین بازیچه‌ای برای فعالیت‌های خود ساخته‌اند. وی با اشاره به رئیس سابق مبارزه با مواد مخدر «فیصل بن فهد» تاکید کرد: وی تاجر مواد مخدر بود و به دلیل استفاده بیش از حد مواد و اعتیاد جان داد، همچنین «عزالدین بن سعود» همجنسگرایی بود که به دلیل ایدز در اوج جوانی وفات یافت و من مراقبت از او را به عهده داشتم. مارک به افشاگری‌های خود ادامه داد اما زمانی که کاربران وی دلیل افشاگری‌هایش را پرسیدند، پاسخ داد: تاریخ را مطالعه کنید، آل سعود شما را عقب مانده به بار آوردند، چیزی را می‌خورید که خود آن را نمی‌کارید، چیزی را می‌پوشید که آن را نمی‌ریسید و بر چیزی سوار می‌شوید که آن را نساختید، دینی دارید که بزرگ است اما در تمام جهان هیچ کشوری آن را به بدی عربستان تطبیق نداده است.

دیگر مشایی را نخواهید دید!

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که عبدالرضا داوری، عضو ارشد تیم رسانه‌ای حامیان احمدی‌نژاد درخصوص نقش مشایی در برنامه‌های طیف احمدی‌نژاد گفته: آقای مهندس مشایی اصولا فردی هستند با ویژگی فرهنگی، بارها اعلام کردند که از روی جبر مدیریتی برخی از مسئولیت‌ها را قبول کردند و به هیچ عنوان علاقه‌مندی در حوزه سیاست نداشتند. بویرنیوز در ادامه به نقل از داوری نوشته است:  ایشان بعد از انتخابات سال ۹۲ به خواست خود از صحنه سیاست کنار رفتند و خواستند به مطالعات علمی و فرهنگی خود بپردازند.  مطمئن باشید که دیگر آقای مشایی را نه در کنار احمدی‌نژاد بلکه در کنار هیچ سیاستمدار دیگری نخواهید دید.

دستگیری 8 متهم در رابطه با اختلاس 20 میلیاردی

آرمان نوشت:شنیده شد که به دنبال تشکیل پرونده اختلاس در شرکت تعاونی مروست در دادگاه این بخش از توابع شهرستان خاتم، 8 نفر متهم به دلیل تحصیل مال از طریق نامشروع، استفاده از سند مجعول و مشارکت در جعل، شناسایی و دستگیر شدند. یزدی‌نیوز نوشت؛ جواد افشاری دادرس دادگاه بخش عمومی مروست در این مورد تصریح کرد: در اوایل فروردین ماه سال جاری طی گزارش مردمی مبنی بر اختلاس در شرکت تعاونی مروست مبنی بر عدم اختصاص یارانه دولتی بالغ بر 20 میلیارد ریالی به باغداران این منطقه تحقیقات در این زمینه آغاز شد. وی افزود: با دستور رئیس حوزه قضایی بخش و همکاری نیروی انتظامی، به دفتر شرکت تعاونی مراجعه و تمام اسناد و مدارک در خصوص یارانه ضبط و توقیف و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد. به گفته افشاری، با تحقیقاتی که توسط پلیس آگاهی یزد و  شعبه هفتم بازپرسی یزد صورت گرفت، مشخص شد یارانه اختصاصی با همکاری مدیرعامل این شرکت به برخی از دلالان و واسطه‌گران جهت خرید محصولات پرداخت شده است.

تجدید جلسه محاکمه هراتی به‌دلیل سفر درمانی

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که وکیل مدافع عبدالحسین هراتی از تجدید جلسه دادگاه موکلش در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به‌ریاست قاضی مقیسه خبر داد. تسنیم نوشت؛ سیدمحمود علیزاده‌طباطبایی درباره آخرین وضعیت پرونده هراتی گفت: قرار بود هفته گذشته جلسه رسیدگی به پرونده موکلم در شعبه 28 دادگاه انقلاب برگزار شود اما با توجه به سفر هراتی به خارج از کشور برای معالجه و درمان بیماری، از دادگاه تقاضای تجدید جلسه را کردم که مورد موافقت قرار گرفت. وکیل مدافع عبدالحسین هراتی با بیان اینکه شعبه دادگاه هنوز تاریخ جدیدی تعیین نکرده است، افزود: موکلم به‌صورت قانونی و برای درمان به خارج از کشور سفر کرده است. 31 خرداد سال گذشته بود که عبدالحسین هراتی بازداشت شد و پرونده وی به‌اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به مقامات در دستور رسیدگی دادسرا قرار گرفت. هراتی که بعد از دستگیری و بازداشت به‌دلیل بیماری در بیمارستان بستری شده بود، اوایل مرداد سال گذشته با قرار کفالت از بیمارستان آزاد شد. 

نظر ظریف درباره جمله معروف احمدی‌نژاد

آرمان نوشت:شنیده شد که وزیر خارجه در پاسخ به این سوال که «وقتی قطعنامه پشت قطعنامه علیه ایران صادر می‌شد و شما این سخن را شنیدید که «آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه‌دان‌تان پاره شود». به‌عنوان کسی که با حقوق بین‌الملل و مناسبات دیپلماتیک آشنایی داشتید، چه حسی پیدا می‌کردید»؟ گفت: حتما با آن سیاست موافق نبودم اما من نه آن زمان قصد داشتم که درباره این موضوع صحبت کنم و نه الان به مصلحت کشور می‌دانم که یکدیگر را متهم کنیم. انتخاب نوشت؛ در حال حاضر ما در داخل ایران باید یک جبهه متحد واحد باشیم در برابر کسانی که می‌خواهند به کشور ما و مردم ایران زور بگویند وخواست خودشان را تحمیل کنند. معتقدم که امروز زمان کشمکش‌های سیاسی و ایراد گرفتن از همدیگر نیست.

وکیل مرتضوی گله دارد

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران زمان برگزاری پنجمین جلسه محاکمه مرتضوی را تیرماه اعلام کرده، درحالی که وکیل سازمان تامین‌اجتماعی به این روند معترض است و می‌گوید: قرار بود به محض وصول استعلام‌ها، ادامه جلسات محاکمه برگزار شود. تسنیم نوشت؛ مجتبی نظری با اشاره به مراجعه اخیر خود به شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران اظهارکرد: در مراجعه اخیری که به شعبه دادگاه داشتم، قاضی پرونده حضور نداشت اما دفتر شعبه اعلام کرد هنوز تاریخ دقیق جلسه بعدی تعیین نشده است. وکیل مدافع سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: البته در اخبار خواندم که آقای افتخاری گفتند دادگاه بعدی تیر ماه برگزار می‌شود  درحالی که رئیس دادگاه گفته بود به محض وصول استعلام، جلسه را تشکیل می‌دهیم. ما توقع داشتیم این پرونده که بخش کوچکی از پرونده اصلی است، طی یکی، دو جلسه تمام شود. 

هواپیمای 6 نفره در ایران

آرمان نوشت:شنیده شد که دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از عرضه هواپیمای 6 نفره ساخت داخل تا پایان امسال خبر داد. پارسینه نوشت؛ منوچهر منطقی درباره فعالیت‌های بومی‌سازی در حوزه صنعت هوایی کشور، گفت: رشد صنایع هوایی کشور در سه دهه اخیر بسیار خوب بوده و به کمک توانمندی متخصصان داخلی، صنعت ساخت هواپیماهای دو، چهار و 6 نفره بومی سازی شده است.وی افزود: هواپیماهای

6 نفره تا پایان امسال بهره برداری و عرضه خواهد شد تا در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. منطقی، با اشاره به اینکه رشد ایران در صنعت هوایی سرعت زیادی دارد، بیان کرد: با توجه به اینکه متخصصان توانمندی در این حوزه داریم باید از آنها استفاده کنیم و صنعت هوایی را به نقطه قابل قبول برسانیم.

هیچ کشوری آب پرتقال ایرانی نمی‌خرد!

روزنامه آرمان نوشت:شنیده شد که دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره گفت: به دلیل اینکه در شمال کشور خاک گوگردی وجود دارد میوه و کنسانتره آن تلخ می‌شود که همین امر موجب عدم صادرات کنسانتره میوه شده و هیچ کشوری خواستار آب پرتقال ایرانی نیست. ولی‌ا... داوود‌آبادی با بیان اینکه زمین‌های گوگردی پرتقال را تلخ می‌کند، گفت: این امر باعث شده است که هیچ‌گونه صادراتی در کنستانتره پرتقال نداشته باشیم. وی ادامه داد: نه‌تنها صادراتی در این زمینه وجود ندارد، بلکه از برزیل نیز کنستانتره پرتقال وارد می‌شود. دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره با بیان این‌که پرتقال محبوب‌ترین آبمیوه شناخته شده است، گفت: در جنوب کشور پرتقال خوب یافت می‌شود که کنستانتره آن تلخ نیست اما به دلیل این‌که تولید محدودی دارد، پاسخگوی نیاز کل کشور نیست. داوودآبادی با بیان اینکه برای جبران تلخی آب پرتقال از شکر استفاده می‌شود، اظهار کرد: در آب پرتقال نمی‌توان میزان مصرف شکر را کاهش داد.

کلیدی که به همه قفل‌هامی‌خورد اما باز نمی‌کند!

روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه نوشت:اظهارات رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت هفته محیط زیست و گره زدن محیط زیست و آب خوردن به مذاکرات و لغو تحریم‌ها، تعجب‌برانگیز شد.

روحانی در این مراسم ضمن بیان اینکه «خداوند درباره بهشت گفته که رودخانه‌ها و درختان سرسبز در آنجا وجود دارد در واقع بهشت دنیا و آخرت تفاوتی ندارند و از هم جدا نیستند. با کمی تسامح می‌توان گفت اگر کسی دنیای خودش را جهنم کرد باید در آخرت هم منتظر جهنم باشد و اگر کسی دنیای خود را بهشت کرد باید منتظر بهشت آخرت هم باشد»، اظهار داشت: ما وقتی می‌گوییم باید تحریم‌های ظالمانه رفع شود بعضی‌ها چشمان‌شان زیاد نچرخد. تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود، منابع آبی زیاد شده و بانک‌ها احیا شوند.

ارتباط دادن مشکل آب و محیط زیست به تحریم‌ها و مذاکرات در حالی است که رئیس جمهور اواخر دی ماه سال گذشته نیز در همایش «اقتصاد ایران»، به موضوعاتی سیاسی مانند مذاکرات و تحریم و رفراندوم و وصل نبودن آرمان به سانتریفیوژ پرداخت و اعتراض اقتصاددانان حامی دولت را برانگیخت. از جمله یک اقتصاددان اصلاح طلب و استاد دانشگاه علامه ‌طباطبایی آن زمان گفته بود «معنای این همایش، اعلام بی‌برنامگی اقتصادی دولت پس از 2 سال شعار تبلیغاتی بود ... نمی‌شود دولت به مردم بگوید شرایط خطیر است اما در رفتارهای دولت ردی از این خطیر بودن مشاهده نشود، اگر اقلام منابع و مصارف دولت را نگاه کنیم، می‌بینیم دولتی که به مردم سخت می‌گیرد آن هم با این رویه‌ها، نان را در ماه‌های پایانی سال 30 درصد گران می‌کند، اما اذعان دارند که دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت در سال آینده ندارد. این گونه صحبت‌ها مایه نگرانی است... دولت یک فرصت تاریخی استثنایی را به هدر داد. دولت یک فرصت استثنایی داشت و با آن برخوردی سهل‌انگارانه کرده است.»

درباره سخنان اخیر رئیس جمهور چند نکته قابل توجه است. نخست اینکه شیطان بزرگ با شنیدن این تحلیل غلط که فراتر از صنعت، حتی آب و محیط زیست ایرانی‌ها نیز به لغو تحریم‌ها گره خورده، چرا باید برای معامله متوازن و برابر روی خوش نشان بدهد و چرا طلبکارتر نشود؟! آیا خردمندانه است که یک سیاستمدار مدعی آشنایی با دیپلماسی، ‌در متن مذاکرات چنین سخن بگوید؟

ثانیاً اگر قرار است دولت همه مشکلات را به تحریم‌ها و مذاکرات گره بزند، بنابراین چه نیازی به معاونت محیط زیست و وزارت نیرو و صنعت و جهاد کشاورزی و رفاه و تعاون و... است. فعلاً همه این دیوان‌سالاری عریض و طویل و پرهزینه را تعطیل کنند تا در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود! ثالثاً گره زدن همه مشکلات خرد و کلان به تحریم‌ها در حالی است که آقای روحانی و مشاوران و حامیان نزدیک وی دو سال پیش به دفعات تصریح کرده بودند 80 تا 90 درصد مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت و تنها 10 تا 20 درصد آن مربوط به تحریم‌هاست اما اکنون حتی مشکل آب و محیط زیست هم به تحریم‌ها ربط داده می‌شود. آیا معنای دیگر این سخن خطا آن نیست که ظرفیت 80-90 درصدی تدبیرها در داخل تعطیل است و نباید به دولت تدبیر و امید دل بست؟! آیا بدین ترتیب نباید به امثال آقای کرباسچی حق داد که دلواپس بشوند و بگویند «در شرایط تحریم نباید مسئولیت را از دوش خودمان برداریم و تا بگویند چرا فلان کار را نکردید، بگوییم تحریم هستیم!... اینکه تعدادی آدم خسته و سالخورده در دولت بنشینیم و بلند شویم، که نمی‌شود. این بی‌تحرکی‌ها آدم را برای دولت نگران می‌کند. چشم بر هم گذاشتیم و نصف مهلت دولت گذشت. وزرا و شخص رئیس‌جمهور باید فکر کنند که اگر نبودند چه اتفاقی می‌افتاد؛ نباید که بی‌خاصیت بود»!؟

ساخت برج 58 طبقه در خیابان‌ 5 متری!

کیهان نوشت:برج فرشته با ارتفاع 235 متر و 58 طبقه در سایه غفلت مسئولین امر در شهر تهران در خیابانی با عرض 5 متر در حال ساخت می‌باشد.

به گزارش برخی سایت‌های خبری مدتی پیش عملیات ساخت و ساز دومین ساختمان بلند مرتبه تهران با ارتفاع 235 متر و 58 طبقه در محله الهیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهران آغاز شد. صرفنظر از مسائل درخور تاملی که در اجرای این پروژه‌ وجود دارد و به مواردی از آن اشاره می‌شود، این ساختمان بلندمرتبه در مجاورت خیابانی با عرض حدود 5 متر در حال احداث است. این در حالی است که این اقدام خلاف اصول بدیهی شهرسازی و معماری است.

سرمایه‌گذار برج فرشته در تشریح پروژه گفته است:‌«تا این مرحله از پروژه، از تسهیلات دولتی استفاده نشده است و تماما از سرمایه خصوصی استفاده شده اما برای ادامه این پروژه عظیم که می‌توان آن را ملی دانست! 350 تا 400 میلیارد تومان نیاز است. ما با بانک‌ها وارد رایزنی شده‌ایم ولی بانک‌ها برای ساخت هتل بیشتر از 100 میلیارد تومان تسهیلات ارائه نمی‌دهند. به همین خاطر در تلاشیم کنسرسیومی متشکل از چند بانک تشکیل شود تا پرداخت این تسهیلات توجیه پیدا کند.»

وی همچنین با اشاره به برندهای خارجی می‌گوید: ما می‌خواهیم پای برندهای مطرح مثل هتل‌های «هیلتون» را به ایران باز کنیم و باید تلاش‌های زیادی انجام دهیم که آنها متقاعد شوند.

اظهارات سرمایه‌گذار پروژه در حالی است که تنها 18 طبقه از برج فرشته به هتل اختصاص یافته است و مابقی طبقات به مراکز تجاری، رستوران، تالار و سالن‌های پذیرایی و واحدهای اداری اختصاص داده شده است.

گفتنی است طراحی پروژه فوق توسط «زاها حدید» معمار انگلیسی و عراقی‌تبار انجام شده است. وی پرورش یافته مکتبی است که با عنوان «جهانی شدن» بنا نهاده شد و فروپاشی تعلقات فرهنگی، دینی و سرزمین خاص از مولفه‌های اساسی آن می‌باشد. حدید معتقد است که معماری، مسئولیت اجتماعی ندارد و می‌بایست اخلاق قربانی معماری شود.

«زاها حدید» در فهرست خوش‌خدمتی‌های خود طراحی پیست اتومبیلرانی بحرین به سفارش آل خلیفه در بحبوحه انقلاب مردم این کشور را نیز دارد.

وی در سال 2004 «جایزه پریتزکر» را به پاس خدمت به اهداف صهیونیسم دریافت کرد.

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذار پروژه برج فرشته از زنجیره‌ای بودن این هتل و احداث شعبات دیگر در شهرهای اصفهان، شیراز و یزد خبر داده است. در حال حاضر هتل مجاور برج میلاد تهران نیز با طراحی زاها حدید در حال ساخت می‌باشد.

مناسب است سازمان‌های ذیربط شهرداری تهران، شورای شهر و معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و... از کنار این اقدام به سادگی نگذرند.

علیخانی: رفتار مجلس ششم عاقلانه نبود که اصلاحات به آن روز افتاد

روزنامه کیهان نوشت:قدرت‌اله علیخانی می‌گوید اگر مجلس ششم عاقلانه عمل می‌کرد، اصلاح‌طلبان گرفتار نمی‌شدند.

وی در مصاحبه با روزنامه شرق درباره مجلس ششم گفت: مجلس ششم مجلس پویایی بود؛ اما معلوم بود که اگر عاقلانه عمل می‌کردند اصلاحات به آن روز نمی‌افتاد. ولی متأسفانه درست عمل نشد. اگر عاقلانه و منطقی عمل شده بود احمدی‌نژاد پیدا نمی‌شد. مجلس ششم احمدی‌نژاد را آورد.

این نماینده سابق مجلس در پاسخ سؤالی مبنی بر اینکه هر کجا آقای هاشمی بایستد شما آنجا هستید؟ می‌گوید: نه، رهبری مقدم هستند.

علیخانی در پاسخ این سؤال که تکلیف شما با دولت آقای روحانی چیست؟ گفت: آقای روحانی می‌توانست بهتر عمل کند.

وی درباره انتخابات مجلس دهم و پیش‌بینی نتیجه آن اظهار داشت: شرایط خوبی نیست؛ زیرا برخی اجزای دولت در این زمینه درست عمل نکرده‌اند. عملکرد شورای نگهبان درباره مجلس دهم چطور خواهد بود؟ علیخانی در پاسخ این سؤال می‌گوید: شورای نگهبان کوتاه نمی‌آید و مشخص است. اما متأسفانه باید بگویم با این روند فعلی بسیاری از نامزدهای انتخاباتی در هیئت‌های اجرائی رد صلاحیت می‌شوند.

وی درباره سرانجام مذاکرات نیز گفته است: خوش‌بین نیستم. آنچه مسلم است این است که احتمالاً تا انتخابات مجلس به جایی نمی‌رسد.

او درباره انتخابات این را هم گفته که با توجه به سابقه 2 بار رد صلاحیت شدن، حتماً مورد مخالفت شورای نگهبان قرار می‌گیرد.

علیخانی درباره احتمال حضور ناطق نوری در انتخابات گفت: آقای ناطق دیگر در هیچ انتخاباتی حاضر نخواهد شد.

سازش با آمریکا جایی در سیاست خارجی امام(ره) ندارد

روزنامه کیهان نوشت:«امام(ره) بنیانگذار نبردی بی‌امان با کفر و الحاد جهانی و استبداد داخلی در عصر ماست و به ملت‌ها آموخت دو دست خود را گره بزنند و یک مشت به استبداد داخلی و یک مشت به استکبار جهانی بکوبند و شرط رهایی و رسیدن به آزادی و کرامت انسانی، همین مسیر الهی است.»

روزنامه رسالت با مرور مبانی سیاست خارجی امام خمینی(ره) نوشت: امام آشتی‌ناپذیری خود را با استبداد جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار و زاده نامشروع آن یعنی رژیم صهیونیستی و نیز دیکتاتورهای وابسته او در منطقه بارها اعلام کرد. امام(ره) تا آخرین لحظات عمر خود اجازه نداد کسانی که می‌خواستند برای برقراری روابط با آمریکا دلالی کنند، جایی در کشور داشته باشند. او هدایای رئیس‌جمهور آمریکا را در حقه‌بازی که قرار بود مک فارلین عملی کند پس زد و با مواضع صریح خود تقریبا کنار آمدن ملت و دولت با آمریکایی‌ها را تعلیق به محال کرد. هم او بود که فرمود: «ما این حقیقت را در سیاست خارجی و بین‌الملل اسلامی‌مان بارها اعلام نموده‌ایم که درصدد گسترش نفوذ اسلام در جهان و کم کردن سلطه جهانخواران بوده و هستیم. حال اگر نوکران آمریکا نام این سیاست را توسعه‌طلبی و تفکر تشکیل امپراتوری بزرگ می‌گذارند، از آن باکی نداریم.»

و نیز فرمود: «ما درصدد خشکاندن ریشه‌های فاسد صهیونیسم، سرمایه‌داری و کمونیسم در جهان هستیم. ما تصمیم گرفتیم نظام‌هایی را که بر این سه پایه استوار گردیده‌اند نابود کنیم و نظام اسلام و رسول‌الله(ص) را در جهان استکبار ترویج نماییم.»

هم او بود که صریحا فرمود: «ما با تمام وجود از گسترش باج‌خواهی و مصونیت کارگزاران آمریکایی حتی اگر با مبارزه قهرآمیز هم شده باشد جلوگیری می‌کنیم و نخواهیم گذاشت از کعبه و حج... صدای سازش با آمریکا و شوروی و کفر و شرک نواخته شود. از خدا می‌خواهیم که این قدرت را به ما ارزانی دارد که نه تنها از کعبه مسلمین که از کلیساهای جهان نیز ناقوس مرگ بر آمریکا و شوروی را به صدا درآوریم.»

محمدکاظم انبارلویی در این یادداشت خاطرنشان می‌کند: امام هوشمندانه کارگزاران سیاست خارجی نظام را نصیحت کرده و یک معیار عقلایی برای دشمن‌شناسی در این باره داده که واقعا شنیدنی است؛ «نکته مهمی که همه باید به آن توجه کنیم و آن را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کی و تا کجا ما را تحمل می‌کنند و تا چه مرزی استقلال و آزادی ما را قبول دارند؟ به یقین آنان مرزی جز عدول از همه هویت‌ها و ارزش‌های معنوی و الهی‌مان نمی‌شناسند. به گفته قرآن کریم، هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما برنمی‌دارند مگر اینکه شما را از دینتان برگردانند. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم آمریکا و صهیونیست‌ها و... در تعقیب‌مان خواهند بود تا هویت دینی و شرافت مکتبی ما را لکه‌دار کنند.»

امام در تبری از قدرت‌های سلطه‌جو و مستکبر طی نیم قرن مبارزه با کفر و الحاد جهانی چیزی کم نگذاشته است: «ما باید در ارتباط با مردم جهان و رسیدگی به مشکلات و مسائل مسلمانان و حمایت از مبارزان و گرسنگان و محرومان با تمام وجود تلاش نماییم و این را باید از اصول سیاست خارجی خود بدانیم. ما اعلام می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه حامی و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است و ایران به عنوان یک دژ نظامی و آسیب‌ناپذیر، نیاز سربازان اسلام را تامین و آنان را به مبانی عقیدتی و تربیتی اسلام و همچنین به اصول و روش‌های مبارزه علیه نظام‌های کفر و شرک آشنا می‌سازد.»

سردبیر رسالت با تصریح بر اینکه رهبر معظم انقلاب پس از حضرت امام، همین اصول را در سیاست خارجی پی گرفته است، خطاب به برخی عناصر خوش‌باور می‌نویسد: اگر سیاست خارجی امام(ره) را خوب درک کنیم، حاضر نخواهیم شد کوچکترین لبخندی بر چهره‌ها در مذاکرات بنشیند. ما باید خشم و کینه انقلابی خود را حداقل به اندازه‌ای که دشمن در روند مذاکرات علیه ما اعمال می‌کند، در واکنش به بدعهدی‌ها نشان دهیم. خودشگفتی و خودرایی در این کار بزرگ، سم است. تدبیر دولت باید با اعتنای جدی به منتقدین سیاست خارجی شکل گیرد. منتقدین چیزی جز رعایت خطوط قرمز امام(ره) و رهبری در سیاست خارجی نمی‌خواهند.

هشدار امام درباره برخی تندروی‌ها

روزنامه ایران در ستون دیگه چه خبر نوشت:«پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس امام خمینی» با انتقاد از « گروهی اندک» که «سعی در اخلال » در مراسم ساالروز ارتحال امام (ره) داشتند ، نوشت:« البته این تلاش آن‌ها در مقابل سیل عظیم ملت ناکام ماند. اما در مذمت این حرکات تند، فرمایشات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بهترین گواه هستند. رهبر معظم انقلاب در بهمن 91 در جمع هزاران نفر از مردم تبریز در همین رابطه تصریح کردند: «بنده مخالفم با این کارها که یک نفر را به عنوان ضد ولایت و ضد بصیرت علیه‌اش شعار بدهند و جلسه را بر هم بزنند مانند کاری که در قم و مرقد امام اتفاق افتاد. اگر این افراد حزب‌اللهی و مؤمن هستند این کارها را نکنند». این پایگاه افزوده است :« اما این نوع حرکات از ابتدای انقلاب نیز صورت می‌گرفت که البته واکنش تند امام خمینی(ره) را نیز به دنبال داشت. امام(ره) در فروردین 58 در جمع فرماندهان و مسئولان کمیته‏‌های چهارده‏‌گانه انقلاب اسلامی تهران نسبت به برخی تندروی‌ها در کمیته هشدار می‌دهند و می‌فرمایند: «آن چیزی که مشکل است، اینکه گاهی افراد غیر صالحی در این کمیته‌ها در سرتاسر ایران پیدا شده است و این‌ها کارهایی انجام می‌دهند که ضد انقلاب است، کارهایی انجام می‌دهند که برخلاف شرع اسلام است و این موجب می‏‌شود که چهره انقلابی ما را مشوه کنند، هم در داخل و هم در خارج که بگویند این پاسداران انقلاب و این کمیته‏‌ها همه کمیته فلان و پاسدار انقلاب اسلام هستند». «پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس امام خمینی» تاکید کرده است:« این فرمایشات امام خمینی سند محکمی برای غیرشرعی بودن اقدامات تندروانه و رادیکالی است که از ابتدای انقلاب وجود داشته و در بستر زمان نیز همواره در مقاطع مختلف شدت و حدت‌هایی به خود گرفته است».

خشم شرمن از موضع هسته‌ای سفیر فرانسه

ایران نوشت:نیویورک تایمز نوشت: «سفیر فرانسه در امریکا دل را به دریا زده و به کاخ سفید هشدار داده است پس از 12 سال مذاکره، برای دستیابی به یک توافق بد با ایران تعجیل نکند... جرارد آرود، اخیراً در جلسه‌ای در اندیشکده شورای آتلانتیک پیش‌بینی کرد که به احتمال زیاد تا پیش از پایان ماه ژوئن یا حتی پس از آن هم توافقی حاصل نشود. این سخنان خبرساز شد و واکنش اعتراض‌آمیز مذاکره کننده ارشد وزارت امور خارجه امریکا را برانگیخت.» به گزارش نویسنده این روزنامه، «پس از این ماجرا، آرود در حالی که پوزخندی برلب داشت، به من گفت وندی شرمن با عصبانیت با من تماس گرفت و گفت این چه حرفی بود تو بر زبان آوردی؟» نیویورک تایمز افزود: «سفیر فرانسه در امریکا پس از آن در توئیتی درصدد توضیح برآمد و گفت منظورش این بوده است که ایرانیان همانند گذشته تا آخرین لحظه صبر خواهند کرد.» در همین حال، «دبکا فایل» از مخالفت کاخ سفید با تلاش‌ها برای به تعویق انداختن امضای توافق هسته‌ای با ایران خبر داد و نوشت: «نمایندگانی از دولت‌های خاورمیانه از جمله اسرائیل در تلاش برای به تأخیر انداختن امضای این توافق به منظور حل مسائل مهم در این زمینه این هفته به واشنگتن سفر کردند اما متوجه شدند که مقامات امریکایی مصمم هستند تا پایان این ضرب‌الاجل به توافق هسته‌ای دست یابند.»

گام‌های اصلاح‌طلبان در شوراهای استانی

ایران نوشت:مسئول دبیرخانه کمیته راهبردی اصلاح‌طلبان اعلام کرد: «در هر استان با توجه به شرایط آنجا از 9 تا 25 نفر برای شوراهای استانی انتخاب شدند. اعضای این شوراها از کسانی هستند که از 4 بخش جریان اصلاحات و از همه مناطق استان مربوطه انتخاب شدند تا هیچ فردی از مجموعه بیرون نماند.» سیدمحمود میرلوحی در گفت‌وگو با ایلنا همچنین ضمن اشاره به نام استان‌هایی که در آنها کار انتخاب شوراهای استانی به اتمام رسیده، گفت: «اصفهان، ایلام، یزد، کرمان، چهارمحال‌وبختیاری، زنجان، مرکزی، سمنان، گلستان، خراسان‌ جنوبی، قزوین و هرمزگان، 12 استانی هستند که این روند در آنها طی شده است.»

هشدار درباره وجود خودروهای پلاک شخصی در ادارات دولتی

روزنامه خراسان نوشت:بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول مهم اجرایی به همه وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی، تاکید شده است با توجه به مقررات و دستورات دولت طی سال های گذشته، برای خرید خودروهای جدید دولتی، باید آمار کمیسیون محلی با بانک اطلاعات خودرو مقایسه و در صورت وجود مغایرت و نبود مستندات کافی، از ارائه خدمات به دستگاه های دولتی که دارای پلاک شخصی غیرمجاز و خودروهای مازاد هستند، جدا خودداری شود.

پیشنهاد عجیب یک وزیر درباره مالیات برخی افراد

روزنامه خراسان نوشت:بر اساس گزارش یک نهاد نظارتی، طبق نامه رسمی یکی از مسئولان اقتصادی دولت به مدیران ارشد اجرایی، پیشنهاد شده است تمامی هزینه ها و پرداخت های نقدی و غیر نقدی صورت گرفته توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی از سال 1390 که برای احداث جاده های بین شهری و روستایی مصرف شده به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محاسبه و از میزان مالیات این اشخاص کم شود که مشخص نیست علت انتخاب سال 90 برای این درخواست و معرفی چنین مصداقی برای هزینه قابل قبول مالیاتی از چه منطق و مستندی نشات می گیرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها