jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۰۴۶۴۷ ۱۵ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۳

رییس مجلس درمراسم گرامیداشت قیام 15 خرداد :

دانش بومی هسته ای باید برای ماباقی بماند

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد رحلت امام (ره) توجه و از ایشان اطاعت عملی کنیم از گردنه ها با موفقیت عبور خواهیم کرد.

دانش بومی هسته ای باید برای ماباقی بماند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از ورامین، علی لاریجانی که درمراسم گرامیداشت قیام 15 خرداد 42درحرم امامزاده جعفربن موسی کاظم (ع) در پیشوا سخن می گفت افزود: دربرهه کنونی نمی توان به غرب اعتماد داشت و تنها دو راه روشن ما را از گردنه های خطرناک پیش رو نجات می دهد که نخست اطاعت صادقانه از رهبری و دیگری همفکری وهمدلی در مصالح کشور است.

وی گفت: وقتی رهبری می گویند باید در زمینه اقتصاد مقاومتی تلاش کرد باید دولت، ملت و مجلس با جدیت وارد میدان شوند و اطاعت از ولایت را در عمل اجراکنند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: درمصالح کشور نباید به همدیگر بدگمان باشیم و وارد مسایل حاشیه ای شویم و اگر پشت سر رهبری حرکت کنیم موفق می شویم.

وی گفت: امروز راهنمایی های مقام معظم رهبری راهگشای حل مشکلات و آرام کننده مردم است و حقیقتا کشتی انقلاب با هدایت ایشان ازگردنه های خطرناک متعددی گذشته و خواهد گذشت.

مذاکرات هسته‌ای

لاریجانی در ادامه به مسئله مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: چارچوب نظام اسلامی در این زمینه کاملا روشن است و از آنجا که ملت ایران با تحمل زحمات فراوان، پیشرفت‌های هسته‌ای را به دست آورده است و با پایداری رهبری تا این نقطه رسیده ایم کسی نمی تواند آن را از ما بگیرد.

وی افزود: گفته دیروز اوباما مبنی برخدشه دار نشدن دانش هسته ای ایران حتی در صورت وقوع جنگ، تاییدی بر بومی بودن و حقانیت توانمندیهای هسته ای کشور است.

لاریجانی گفت: غرب از دو سال پایانی دولت قبل، مکرر از ایران درخواست مذاکره داشت و سرانجام نظام با شرایطی از جمله به رسمیت دانستن حق داشتن دانش هسته ای با این درخواست موافقت کرد.

وی افزود: غرب آن موقع، اصل این دانش را به ناچار پذیرفت چون راهی جز این نداشت و امروز نیز بدانند چارچوب نظام برای مسئله هسته ای را باید درنظربگیرند.

دانش بومی هسته ای باید برای ماباقی بماند

لاریجانی گفت: مذاکره کنندگان ما فقط درچارچوب نظام می توانند حرکت کنند زیرا آنچه برای ما مهم است این است که دانش بومی هسته ای برای ماباقی بماند زیرا ثروت بسیار گرانقدری است.

وی افزود: مسئولان باید به توصیه‌های رهبری در توجه به توانمندی‌های داخل کشور، مردمی شدن اقتصاد، اقتصاد مقاومتی و ایستادگی دربرابرغرب توجه کنند زیرا اگر با این توانایی ها وارد مذاکرات شویم نتایج بهتری به دست خواهیم آورد.

وی با بیان اینکه فراهم کردن زمینه حضورمردم موجب رونق اقتصاد می شود گفت: تجریه دوران جنگ نشان داد که حضور مردم باعث پیروزی و موفقیت می شود و اگر در سیاست و اقتصاد هم چنین کنیم، موفق می شویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی، اتکای به مردم را درعرصه های مختلف ارزشمند توصیف کرد و افزود: با فراهم کردن شغل، رونق تولید، استفاده درست از منابع، صرفه جویی در مصارف و حمایت از تولید می توان به اهداف خود رسید.

لاریجانی گفت: درشرایط حساس منطقه نمی توان فقط با پیام های سیاسی در صحنه نقش آفرینی کرد بلکه باید در زمینه های دیگر نیز پیام داشته باشیم.

قیام 15خرداد 1342 مردم ورامین و پیشوا

رییس مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری از سخنان خود به قیام 15خرداد 1342 مردم ورامین و پیشوا اشاره کرد و گفت:پیشگامی مردم این دیار در انقلاب اسلامی مایه افتخار و مباهات منطقه است زیرا حرکت شما کاری استثنایی بود که باعث شد در دوران خفقان و ستم، انقلاب اسلامی زنده شود.

وی با بیان اینکه این قیام، دارای دو ویژگی عمده در نهضت اسلامی بود افزود: درک ارزش انقلاب اسلامی زودتر از دیگران و نثار جان در دفاع از انقلاب ویژگی های بارز حرکت شماست که بسیار ارزشمند است .

لاریجانی گفت: این پیشینه ارزشمندی است که باعث شده فرزندانتان به شما افتخار کنند و فرزندان با غرور از حرکت پدران تمجید می کنند.

وی شناخت مردم ورامین و پیشوا از امام خمینی (ره) را شناختی واقعی توصیف کرد و افزود:امروز نیزباید با شناخت واقعی اوضاع منطقه و کشوراز گذشته برای درک بهتر آینده نهایت بهره برداری را صورت داد.

لاریجانی گفت :مردم در سال 42 فهمیدند که حرکت باید با هدایت و رهبری ولایت فقیه باشد وامروز نیز باید به تاکیدات مقام معظم رهبری براسلام ناب محمدی(ص) دقت ویژه کرد.وی با بیان اینکه اسلام ناب محمدی(ص) از اسلام سکولار مدعی جدایی دین از سیاست متفاوت است افزود: غرب در دو قرن گذشته تلاش کرد تا جدایی دین ازسیاست را در بین مردم و جامعه نهادینه کند و مردم نیز دین را در امور فردی خود محدود کنند و به اجتماع و سیاست بی توجه شوند.

لاریجانی با ردتفکر جدایی دین از سیاست در آیین اسلام گفت: دستورات نبی مکرم اسلام مبنی برمشترک بودن سرنوشت همه افراد جامعه نشان می دهد که اسلام دلهای مسلمانان را به شدت به هم پیوند می زند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: بی توجهی به سرنوشت مردم مظلوم دیگر کشورهای جهان از تبلیغات اسلام سکولاراست زیرا آنها می خواهند مردم به سرنوشت دیگرمسلمانان بی توجه شوند.

لاریجانی هدف سکولار را از بین بردن تفکر اسلام ناب محمدی(ص) بیان کرد و افزود: گماشتن سردمداران و حکام غرب گرا و دست نشانده از جمله برنامه‌های غرب بود زیرا می خواستند علاوه بر غارت اموال مسلمانان زمینه سلطه برآنان را فراهم کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی، در ادامه نهضت امام خمینی(ره) را بزرگترین حادثه قرن توصیف کرد و گفت: امام، حقیقت اسلام ناب محمدی (ص) را برای جهانیان نشان داد و این باعث شد غرب و شرق در برابر اندیشه امام صف آرایی کنند، چون کار پر ارزشی بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
الزامات اقناع افکار عمومی

الزامات اقناع افکار عمومی

رهبر عالیقدر انقلاب در دیدار با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت اقناع افکار عمومی به منظور همراه‌سازی مردم در رعایت ضوابط و شیوه نامه‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کردند.

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

در نقد، اسیر هواهای نفسانی نشویم

تخریب و انتقاد در تعریف ماهیت و معنا با هم متفاوت هستند. به عبارتی، راه نقد از تخریب جداست، چرا که نقدکردن ملزومات و شرایطی دارد که یک منتقد باید به علم و تخصص آن مجهز باشد.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر