jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۴۴۸۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۲۸

مخالفت روسیه درخصوص بازدید از تاسیسات نظامی ایران

لاوروف: بازرسی، امنیت ملی ایران را خدشه دار نکند

وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو با بازدید از تمامی تأسیسات نظامی ایران توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مخالف است، گفت: این مسأله به امنیت ملی ایران خدشه وارد می‌کند.

لاوروف: بازرسی، امنیت ملی ایران را خدشه دار نکند

سرگئی لاوروف با بیان اینکه مسکو با بازدید آژانس بین المللی انرژی اتمی از تأسیسات نظامی ایران مخالف است، تأکید کرد: این مسأله به امنیت ملی ایران مربوط بوده و موجب لطمه وارد شدن به آن می شود.

وزیر خارجه روسیه گفت: غرب باید به بازدید از آن دسته از تأسیسات نظامی ایران که با تأسیسات هسته ای در ارتباط است، بسنده کند.

وی همچنین با اشاره به احتمال امضای توافق هسته ای نهایی میان ایران و ۱+۵، افزود: در صورتی که طرف های مذاکرات شرط های جدیدی را مطرح نکرده و به تفاهم لوزان پایبند باشند، می توان انتظار تحقق توافق نهایی را داشت.

وزیر خارجه روسیه با تأکید بر اینکه مسکو آمادگی دارد تا به حل مسأله بازدید از تأسیسات هسته ای ایران کمک کند، اظهار کرد: ما همواره تلاش کردیم تا این موضوع را از طریق مذاکرات و ادامه گفتگوها حل کنیم.

لاوروف افزود: کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی هم اکنون در حال تهیه لیستی از تأسیسات هسته ای ایران هستند که دائما باید مورد بازرسی قرار گیرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر