jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۰۲۲۵۳   ۰۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۸:۲۸

جام جم ورزشی: مشاور پادشاه عربستان در پایان دیدار تیم‌های الهلال و پرسپولیس، پیروزی‌ آبی‌های ریاض مقابل سرخ‌پوشان ایران را حماسه ملی کشورش معرفی کرد!

مشاور پادشاه عربستان پیروزی الهلال مقابل پرسپولیس را حماسه ملی خواند!

برخی از رسانه‌های عربی در حاشیه بازی الهلال و پرسپولیس حاشیه‌هایی را منتشر کردند که در زیر آنها را می‌خوانیم؛

* در ابتدای نیمه دوم تعداد تماشاگران حدود شش هزار نفر بیشتر شد و در مجموع تعداد هواداران حاضر در ورزشگاه ملک فهد به 23590 نفر رسید.

* محمد بندر سعود الشلهوب هافبک بسیار کوتاه قد عربستانی که اکنون 35 ساله است در دقیقه 57 از روی نقطه پنالتی گل دوم تیمش را به ثمر رساند. الشلهوب تا کنون حدود 300 بازی باشگاهی برای تیم باشگاهی‌اش و حدود 100 بازی تیم ملی عربستان به ثمر رسانده است.

* هواداران الهلال با وجودی که آوردن بلندگو در ورزشگاه‌ها امری نامطلوب و از سوی AFC غیر مجاز است اما این کار را انجام دادند و بدین واسطه صداهای نامطلوبی را ایجاد کردند.

* از دقیقه 70 بازی بیش از 20 هزار نفر از مردم عربستانی با ادوات و ابزار جشن و کارناوال خیابانی در بیرون ورزشگاه تجمع کردند. برخی از این‌ها در پاسخ به این سوال که چرا در ورزشگاه حاضر نشدند و تیم‌شان را تشویق نکردند، از ترس‌شان از برد احتمالی پرسپولیس سخن گفتند.

* گل سوم تیم الهلال را عبدالعزیز الدوساری روی پاس سالم الدوساری به ثمر رساند. عبدالعزیز هافبک 26 ساله و عربستانی تیم است. سالم هم وضعیتی مثل عبدالعزیز دارد.

* در طول این دیدار حدود 10 هزار پیام از سوی هواداران الهلال تنها در هشتک الهلال- پرسپولیس منتشر شد. در ابتدا این پیام‌ها توام با نگاه‌های ناامیدانه به همراه توهین به ایرانی‌ها بود اما رفته‌ رفته به تقدیر از بازیکنان الهلالی‌ها روی آوردند.

* خالد بن عبدالرحمن، مشاور پادشاه عربستان به الهلالی‌ها به دلیل آن‌چه او حماسه ملی خواند تبریک گفت.

* تا کنون (در میان چهار تیم صعود کرده به مرحله یک چهارم نهایی) تیم الهلال قاطع‌ترین نتیجه را به دست آورده است (در مقایسه با چونبوک که با اختلاف یک گل، کاشیوا بدون اختلاف و تنها حسب گل زده در خانه حریف و لخویا که با اختلاف یک گل به مرحله بعد راه یافتند).

(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها