رئیس ستادکل نیروهای مسلح تاکید کرد: مرور مذاکرات هسته‌ای طی ماه‌های گذشته حکایت از آن دارد که مواضع پنهان و آشکار دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران همواره بر نابودی تاسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز ایران استوار است.
کد خبر: ۸۰۱۶۰۲
بازرسی از مراکز نظامی و گفت‌وگو با دانشمندان کشورمان غیرقابل تحقق است

در پی فرمایشات الهام‌بخش فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع)، سرلشکر حسن فیروزآبادی، رئیس ستادکل نیروهای مسلح با صدور پیامی همگان را به پیروی از بیانات معظم‌له دعوت کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

تاریخ سی و شش ساله استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی گویای این واقعیت است که دشمن عنود ملت ایران همواره با استفاده از ابزارهای خود و بهره‌گیری از گفتمانی ظالمانه، زورگویانه و متکبرانه تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مانع رشد و توسعه این شجره طیبه و الهام‌بخشی آن در منطقه و جهان شود.

اما شواهد انکارناپذیر تحولات کنونی، کمترین تردیدی را باقی نگذاشته است که دشمن در همه عرصه‌ها دستاوردی جز تحقیر و شکست، مقابل عظمت انقلاب اسلامی و ملت ایران نداشته است.

با این وجود همواره بر حجم ددمنشی‌های خود افزوده است که مصداق بارز و و رشن آن در روند مذاکرات مربوط به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به خوبی قابل مشاهده می‌باشد.

مرور مذاکرات هسته‌ای طی ماه‌های گذشته حکایت از آن دارد که مواضع پنهان و آشکار دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران همواره بر نابودی تاسیسات هسته‌ای صلح‌آمیز ایران استوار است و همچنان از ابراز توقعات زیاده‌خواهانه و غیر منطقی خود نیز ابایی ندارند که از جمله ادعای غیر قابل تحقق بازرسی از مراکز حساس و نظامی، گفتگو با دانشمندان و محققان هسته‌ای و سیار موارد قابل اشاره می‌باشند.

البته ملت بزرگ ایران می‌دانند که اینها، همه بهانه‌ها و زمینه‌هایی است که رژیم‌های سلطه و در راس آن ابرسرمایه‌داری و صهیونیزم بین‌الملل، تلاش دارند اصل و اساسی شجره طیبه انقلاب اسلامی و پیروزی‌های بی‌بدیل آن در صحنه‌های داخلی و منطقه‌ای را با چالش و تغییرات طراحی شده مواجه سازند که به حول و قوه الهی این خواسته شیطانی دشمن هرگز محقق نخواهد شد و ملت غیور ایران همچون جان شیرین از ارزش‌ها و دستارودهای خود پاسداری می‌کند.

اینک مصاف «گفتمان نوین اسلامی» و «گفتمان جاهلیت» به مرحله حساس و سرنوشت سازی رسیده است و جبهه دشمن با تحمل شکست‌های زنجیره‌ای از ملت ایران، از سر استیصال و ناتوانی همچنان با کوبیدن بر طبل «تهدید» و «زیاده‌خواهی»های مستکبرانه در مذاکرات هسته‌ای وقیحانه از مطالبات خلاف عقل و منطق و فراتر از چارچوب‌ها و مقررات جاری در نهادهای بین‌المللی رونمایی می‌کند!

به حول و قوه الهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با تاسی به منویات فرماندهی کل قوا حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز و پشتوانه‌های عظیم مردمی، هر روز توانمندتر از گذشته از حریم انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان، با اقتدار کامل پاسداری می‌کند و اطمینان می‌دهد که قادر است در مصاف با دشمنان از این در گرانبها به خوبی حفاظت و حراست کند.

مردم‌آزاده منطقه و جامعه بزرگ جهانی نیک می‌دانند طی بیش از سه دهه استقرار این نظام، هیچ‌گونه اقدام زیاده‌خواهانه و یا تهدید دیگران، از ناحیه جمهوری اسلامی ایران مشاهده نشده است.

این در حالی است که کشور ما بارها و به دفعات آشکارا توسط مقامات رسمی و رئیس‌جمهور آمریکای شرور به اقدام نظامی و حتی توسط رژیم غاصب صهیونیستی به حمله هسته‌ای تهدید شده است.

در چنین شرایط ارتقای توانمندی‌های دفاعی کشور که نیروهای مسلح را به درجه عالی بازدارندگی پشیمان کننده برای دشمنان برساند، امری بدیهی و ضروری به حساب می‌آید و چنانچه دشمن بخواهد تهدیدات نظامی مشمئزکننده و مضحک خود را عملیاتی سازد، قطعا آتش آن برای آغاز کنندگانش سوزان و وحشتناک خواهد بود و جمهوری اسلامی ایران و جبهه بزرگ مقاومت این را حق مسلم و قانونی خود می‌داند.

در شرایطی که فرزندان دستگاه دیپلماسی کشور در مصاف با دشمن لجباز در جبهه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای قرار دارند، توجه تام و تمام به تدابیر و فرامین و خطوط تعیین شده رهبری معظم نقلاب اسلامی و در عین حال هوشیاری سایر دستگاه‌ها و انجام کمک‌های موثر به تیم مذاکره‌کننده و تعیین سیاست‌ها و مقررات اجرایی، بیش از پیش ضرورت می‌یابد.

شهیدان، جانبازان، حماسه‌آفرینان سوم خرداد و مردم بزرگوار و شهید پرور ایران شاهد هستند که آحاد نیروهای مسلح کشور با افتخار تحت فرماندهی حضرت امام خامنه‌ای عزیز، براساس دستورالعمل‌های ابلاغی، ضمن ارتقاء سطح هوشیاری، وظیفه دارند بر مراقبت‌های کمی و کیفی خود بیش از گذشته بیفزایند و اجازه هرگونه تحرکی را زا هر دشمن شرور سلب نمایند.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها