jamejamonline
ورزشی کد خبر: ۸۰۱۴۹۱   ۰۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۷

جام جم ورزشی: پویا ایدنی در دور پایانی مسابقات منطقه غرب آسیا به مقام قهرمانی رسید و جواز حضور در جام جهانی آذربایجان را به دست آورد.

پویا ایدنی قهرمان شطرنج مسابقات منطقه غرب آسیا شد

در دور پایانی مسابقات قهرمانی زون منطقه غرب آسیا، پویا ایدنی با 8 امتیاز از 9 بازی قهرمان منطقه غرب آسیا در سال 2015 شد و جواز حضور در مسابقات جام جهانی شطرنج که شهریور ماه امسال با حضور 128 شطرنج باز برتر جهان در شهر باکو برگزار خواهد شد را دریافت کرد.

احسان قائم مقامی با 7.5 امتیاز نایب قهرمان مسابقات و بشیر القدیمی با 6 امتیاز سوم شد.

درینی هم با پیروزی آخر خود 6 امتیازی شد و به همراه القدیمی از یمن در مقام سوم و چهارم شریک شد، اما چون در رویارویی مستقیم از حریف یمنی شکست خورده بود به مقام چهارم رسید.

مسابقات قهرمانی منطقه غرب آسیا (زون 3.1) از 27 اردیبهشت لغایت سوم خرداد ماه در مسقط عمان با حضور 34 بازیکن از 12 کشور بحرین، ایران، عراق، عربستان سعودی، کویت، لبنان، عمان، فلسطین، قطر، سوریه، امارات متحده عربی و یمن برگزار شد.

در جدول بانوان نیز ژو چن از قطر و آتوسا پورکاشیان با 8 امتیاز از 9 بازی مشترکا به مقام اول دست یافتند و از آنجا که ژو چن رویارویی مستقیم را برده بود ژو چن به عنوان نماینده منطقه غرب آسیا به مسابقات قهرمانی زنان جهان راه خواهد یافت.

میترا حجازی پور دیگر نماینده ایران با 7.5 امتیاز سوم شد. ایمان الروفی از عراق با 5.5 امتیاز به مقام چهارم رسید. افامیا میر محمود از سوریه و عبیر علی از امارت به مقام پنجم و ششم دست یافتند.

(سایت فدراسیون شطرنج)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها