jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۹۸۲۸۶ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۵۶

وزیر خارجه آمریکا در نشست خبری با همتای چینی خود به مذاکرات هسته‌ای با ایران اشاره کرد و گفت آمریکا و چپن متعهد به رسیدن به توافقی با ایران هستند که «مسیر دستیابی به بمب» را مسدود کند.

متعهد به توافق هسته‌ای با ایران هستیم

به نوشته خبرگزاری رویترز، تازه‌ترین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5، که آمریکا و چین جزئی از آن هستند، روز گذشته در شهر وین اتریش به پایان رسید. طرفین برای رسیدن به توافق جامع، تا پایان ماه ژوئن (10 تیر) زمان دارند.

جان کری وزیر خارجه آمریکا روز شنبه به چین توصیه کرد از تنش‌ها در دریای جنوبی بکاهد.

آقای کری که به چین سفر کرده، در نشست خبری مشترک با «وانگ یی» همتای چینی خود، گفت پکن باید از تنش‌ها بکاهد، اما آقای یی در پاسخ گفت که مسئله جزایر دریای جنوبی چین، مسئله‌ای است که کاملا «در حوزه حاکمیتی» چین است.

در هفته‌های اخیر افزایش فعالیت‌های چین در دریای جنوبی و در نزدیکی جزایر مورد مناقشه با ویتنام و فیلیپین، موجب آغاز درگیری لفظی‌ تازه‌ای میان پکن و واشنگتن شده است.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر