jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۹۷۱۴۳ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: از ابتدای خرداد 847 پایگاه سنجش سلامت سراسر کشور پذیرای نوآموزان هستند و بابت سنجش از خانواده‌ها مبلغ 12 هزار تومان دریافت می‌شود.

به گزارش ایسنا، مجید قدمی افزود: برای خانواده‌هایی که توان پرداخت این مبلغ را ندارند تدابیری اندیشیده شده تا تعدادی از آنها به صورت نیم بها هزینه را بپردازند و عده‌ای نیز از خدمات رایگان بهره‌مند شوند.

وی با بیان این که مهم‌ترین هدف از انجام این غربالگری، هدایت مناسب آموزشی نوآموزان است، گفت:‌ مطابق تحقیقات در هر جامعه‌ای حدود 70 درصد افراد سالم هستند، حدود 13 درصد دیرآموز و هوش مرزی و معمولا 13 درصد نیز ضریب هوشی بالاتر از میانگین دارند.

قدمی افزود: پس از مشخص شدن نتایج سنجش اگر کودکی دچار مشکل باشد، بار دیگر به پایگاه‌های تخصصی ارجاع و آزمایش‌های دقیق‌تری انجام می‌شود و اگر مشکلات جدی باشد، برنامه‌های مداخله‌ای برای آنها انجام خواهد شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش به نتیجه غربالگری سال گذشته اشاره کرد و گفت: از یک میلیون و 233 هزار و 671 نوآموز که به 826 پایگاه مراجعه کردند، ‌8671 نفر به مدارس استثنایی رفتند، همچنین 90 درصد راست دست بودند، 26 درصد نوآموزان دو زبانه و 76 درصد آنها سابقه آموزشی قبل از دبستان داشتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر