jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۹۶۸۶۷   ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۵۹

«معمای شاه» و حضور متفاوت بازیگر سینمای ایران

گریم حسام در نقش «نواب صفوی»/ عکس

تصویربرداری سریال تاریخی «معمای شاه» به تهیه‌کنندگی علی لدنی و کارگردانی محمدرضا ورزی در لوکیشن شهرک سینمایی، خیابان منیریه و میدان بهارستان در حال و هوای سال‌های 1317 تا 1340 به پایان رسید و امروز تصویربرداری لوکیشن خانه نواب صفوی با بازی حسام نواب صفوی انجام می‌شود.

گریم حسام در نقش «نواب صفوی»/ عکس

علی لدنی با اعلام این خبر گفت: بعد از لوکیشن خانه نواب، به ترتیب لوکیشن­های مسجد سلطانیه، زندان قصر، دادگاه و اعدام نواب صفوی تصویربرداری خواهد شد.
وی افزود: حسام نواب­ صفوی، محمدرضا شریفی‌نیا و نرگس محمدی از جمله بازیگرانی هستند که جلوی دوربین رفته ­اند. در چند روز گذشته رز رضوی در نقش همسر دکتر محمودی، داود رسولیان و اصغر معینی به ترتیب در نقش­های شهید بهشتی و دکتر مصدق ایفای نقش کردند.
لدنی یادآور شد: بابک زرین مشغول ساختن موسیقی این سریال است و سایر مراحل فنی نیز در حال انجام است تا با هماهنگی‌های انجام شده بتوانیم در پاییز سال جاری، این سریال را برای پخش از شبکه 1 آماده کنیم.


علی دهکردی در نقش آیت‌اله طالقانی، رسول توکلی در نقش آیت‌اله مطهری و شکرخدا گودرزی در نقش امام خمینی نیز از دیگر بازیگران این مجموعه تاریخی به شمار می­روند.
تصویربرداری سریال تاریخی «الف» ویژه «معمای شاه» از دی سال 91 در مجموعه کاخ‌های سعدآباد شروع شد و تدوین همزمان سریال، توسط احسان جعفری انجام می‌شود.
برخی از بازیگران اصلی این سریال عبارتند از: داریوش کاردان (امیرعباس هویدا)، قطب‌الدین صادقی (در نقش شاپور ریپورتر)، احمد نجفی (ارتشبد رزم‌آرا)، مهراوه شریفی‌نیا (ثریا)، سعید داخ (هندرسون)، چنگیز جلیلوند (ژنرال هویزر)، سیامک اطلسی (شاپور بختیار)، محمدعلی نجفی (قوام السلطنه)، جعفر دهقان (رضا شاه)، سپند امیرسلیمانی (اسداله علم)، بهزاد خداویسی (پرویز ثابتی)، فخرالدین صدیق‌شریف (شریف‌امامی، بولارد)، حسین محب‌اهری (ایادی)، حدیث فولادوند (فوزیه)، آرام جعفری (پروین غفاری)، جمشید جهان‌زاده (هژیر)، رامبد شکرابی (ارنست پرون)، گیتی ساعت‌چی (تاج‌الملوک)، کاظم هژیرآزاد (استالین)، عبدالرضا اکبری (فضل‌اله زاهدی)، چنگیز وثوقی (تیمور بختیار)، و...
این سریال تاریخی در 60 قسمت 60 دقیقه‌ای، زندگی محمدرضا پهلوی را از زمان بازگشت از سوییس در سال 1315 تا زمان مرگ به‌تصویر می‌کشد. (روزنامه صبا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها