پاسخ وزارت امورخارجه به ادعای رسانه های خارجی:

ایران هیچ نیروی نظامی به سوریه اعزام نکرده است

در دیدار وزیران دفاع دو کشور مطرح شد

تاکید ایران و سوریه بر مبارزه قاطع با گروه های تکفیری

دور نخست مذاکرات وزیران دفاع ایران و سوریه پس از انجام مراسم استقبال رسمی از سپهبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه با حضور سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در محل وزارت دفاع برگزار شد که در این مذاکرات طرفین بر مبارزه قاطع با گروه های تکفیری تاکید کردند.
کد خبر: ۷۹۲۸۳۰
تاکید ایران و سوریه بر مبارزه قاطع با گروه های تکفیری

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سردار سرتیپ حسین دهقان در این دور از مذاکرات با اشاره به روابط دوستانه و برادرانه ایران و سوریه و اشتراکات فراوان تاریخی ، دینی و پیوند گسست ناپذیر دو ملت گفت: رابطه ایران و سوریه رابطه ای ممتاز و موفق است که می تواند الگویی نمونه برای سایر کشورهای اسلامی باشد.

وی با اشاره به بحران سوریه ، جنگ تحمیلی تکفیری - صهیونیستی علیه ملت سوریه را جنگی نیابتی و راهبرد مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی بیان کرد و افزود: تأمین امنیت دایمی برای رژیم صهیونیستی ،تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی ، تغییر نقشه خاورمیانه ، مقابله با موج بیداری اسلامی و نهایتاً تسلط کامل بر منطقه مهمترین اهداف این جنگ است.

مقاومت تا فروپاشی گروه های تکفیری

سردار دهقان حمله نظامی عربستان به یمن و حملات تروریستی در عراق را با راهبرد مشترک آمریکا و رژیم صهیونیستی همسو خواند و گفت: بی تردید طراحان و مجریان این سناریوی شوم با مقاومت ملت های منطقه و انسجام و وحدت دولت های ضد تروریسم به اهداف شومشان نخواهند رسید.

وزیر دفاع کشورمان با تمجید از مقاومت ملت و نیروهای مسلح غیور سوریه که با مجموعه ای از تروریست های مزدور از کشورهای مختلف جهان به مقابله برخاسته اند، افزود: تداوم این مقاومت فروپاشی گروه های تکفیری – تروریستی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه راه حل بحران سوریه صرفاً با مذاکره و گفتگو حل و فصل می شود، تصریح کرد: ملت و دولت سوریه با مقاومت کم نظیر خود به زورگویان فهماندند که با صدور تروریست ، تجهیز و حمایت تسلیحاتی از آنان و حمله نظامی نمی توانند ملت های مسلمان منطقه را وادار به تسلیم کنند.

ایران در کنار ملت و دولت سوریه

سردار دهقان ، ایجاد ائتلاف های قدرتمند منطقه ای، برای مبارزه با غده های سرطانی تروریسم و خشونت گرایی را امری ضروری دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران برای ریشه کن کردن این غده های سرطانی همواره در کنار ملت و دولت سوریه خواهد ایستاد.

وزیر دفاع با توجه به نقش و اهمیت سوریه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت ، حمایت کشورهای اسلامی از این کشور را موجب تقویت امنیت و ثبات در منطقه بیان کرد.

وی روند رو به توسعه روابط دفاعی با سوریه را مطلوب ارزیابی و بر گسترش و تعمیق آن تاکید کرد.

ایران محور و ستون اصلی مقاومت

در ادامه این مذاکره سپهبد فهد جاسم الفریج وزیر دفاع سوریه گفت: من حامل سلام های گرم و صمیمانه بشار اسد خدمت مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و ملت بزرگ ایران هستم و مراتب تشکر و قدردانی دولت و ملت سوریه را از حمایت های همه جانبه جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارم.

وی با بیان اینکه روابط ایران و سوریه، راهبردی و همواره در حال گسترش است، گفت: همبستگی و انسجام جبهه مقاومت در ایران ،سوریه ،عراق و لبنان طرح ها و نقشه های ضد انسانی دشمنان را با شکست مواجه کرده است.

وزیر دفاع سوریه از ایران اسلامی به عنوان محور و ستون اصلی مقاومت یاد کرد و افزود :اگر حمایت های جمهوری اسلامی ایران نبود ، این پیروزی های بزرگ محقق نمی شد.

سپهبد فریج تصریح کرد: مردم سوریه هرگز همراهی و حمایت های ملت و دولت ایران را فراموش نخواهند کرد.

وزیر دفاع سوریه در ادامه گفت: جنگی که بیش از 4 سال است بر ملت سوریه تحمیل کرده اند با هدایت مستقیم آمریکا ، رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای مرتجع منطقه آغاز شده و تداوم دارد و اینکه از سوی آنان اعلام می شود که ما ارتباطی با تروریست ها نداریم دروغی بزرگ و نابخشودنی است.

وی گفت: با وجود همه این توطئه ها مردم و نیروهای مسلح سوریه با رهبری بشار اسد و حمایت های جبهه مقاومت ،در برابر دشمنان ایستاده اند و به مقاومت و حملات خود تا محو کامل تروریست ها ادامه خواهند داد.

وزیر دفاع سوریه اظهار امیدواری کرد : در این سفر زمینه های بیش از پیش همکاری های دفاعی میان دو کشور فراهم شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها