در این فیلم بیننده شاهد تصاویری از ثروت افسانه‌ای و زندگی اشرافی غرق در طلای سلطان برونئی خواهد بود.
کد خبر: ۷۹۱۹۷۰
ثروت افسانه‌ای و کاخ و هواپیمای طلای پادشاه برونئی + فیلم

“حاج حسن بولکیاه” پادشاه برونئی (برونِی) کشور نفت خیز اسلامی، سلطان نشین مشروطه در آسیای جنوب شرقی است. در سال ۲۰۰۸ طبق آماری که فوربس اعلام کرد، وی جزء لیست ثروتمندان جهان اعلام شد. در این لیست حسن بولکیاه رتبه شانزدهم را با ارزش مالی ۲۳و۱ بیلیون دلار را کسب کرد.
مجله آمریکایی فوربس حجم ثروت پادشاه برونئی را 20 میلیارد دلار تخمین زده بود. او همچنین به دلیل مالکیت کلکسیونی از خودروهای لوکس و کاخ های باشکوه معروف است. برونئی که به دلیل ثروت نفتی از سطح زندگی و رفاهی بالایی برخوردار است و در زمینه آموزش و بهداشت و خدمات اجتماعی نیز شاخصه‌های خوبی دارد در سال 1984 از انگلیس، استقلال یافت و پس از آن قوانین این کشور همچنان انگلیسی ماند.

درآمد او درهر دقیقه ۵۴۰۰ یورو، در هر ساعت ۳۲۴٫۰۰۰ یورو، در هر روز ۷٫۷۷۶٫۰۰۰ یورو و بطور کلی در طول یک هفته بیش از ۵۴ میلیون و در طول یک سال ۲ میلیارد و ۸۳۰ میلیون یورو، افزایش می‌یابد. سلطان برونئی علاقه زیادی به استفاده از طلا و جواهر در همه چیز دارد.

او در کودکی غذای خود را در ظرف های طلا و با قاشق های طلا میل می‌کرده است. در همه لباس های او به میزان زیادی طلا و جواهر به کار رفته است. قصر خانگی او یکی از بزرگترین و لوکس ترین مکان های موجود بر روی کره زمین است که دارای ۱۷۸۸ اتاق می باشد و با مبلمان هایی از طلا و جواهر آراسته شده است.

این خانه اشرافی ۲۵۷ سرویس بهداشتی و حمام دارد. این مکان دارای ۶۵۰ سوئیت مجزا دارد که هزینه مبلمان و دکوراسیون داخلی آن بیش از ۱۵۰٫۰۰۰ هزار یورو برآورد شده است و یک بازدید کننده برای آنکه هر اتاق این کاخ را به مدت ۳۰ ثانیه نگاه کند، برای دیدن کل اتاق ها باید زمانی بیش از ۲۴ ساعت وقت صرف کند. کاخ سلطان دارای پارکینگ بزرگی است که ۱۱۰ اتومبیل مختلف را در خود جای می دهد. البته تعداد کل اتومبیل های او خیلی بیش از این رقم است. سلطان برونئی بیش از ۱۹۳۰ خودروی سواری دارد که بیشتر آنها جزء کم نظیر ترین و بی‌نظیر ترین خودروهای کمپانی های بزرگ خودروسازی دنیا هستند. کلکسیون خودروهای سلطان شامل ۵۳۱ مرسدس بنز، ۳۶۷ فراری، ۱۸۵ بی ام و، ۱۷۷ جگوار، ۱۶۰ پورشه، ۱۳۰ رولز رویس، ۲۰ لامبورگینی و دیگر خودروها است.

هواپیمای خصوصی پادشاه برونی ساخته شده از طلا، لوکس ترین و اشرافی ترین هواپیمای دکوراسیون شده در دنیا است. بوئینگ سلطان ۷۴۷ میلیون دلار خریداری شد و با صرف هزینه‌ای در حدود ۱۰۲ میلیون دلار داخل آن طراحی مجدد و دیزاینرها دکوراسیون یک خانه با تمام امکانات را در آن پیاده کردند و وان و جکوزی موجود در حمام این هواپیما تماما از طلای ناب ساخته شده است. البته او ۶ جت شخصی و ۲ هلی کوپتر دیگر نیز دارد.

منبع عکس: عصر زندگی

تدوین و جلوه‌های ویژه: جواد ودودزاده/جام‌جم نما

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ناشناس
-
۲۲:۱۲ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۵
۰
۲
من یك مال باخته هستم اكر لطف كنی یك كمكی در حق این بنده حقیر بكنید ثواب بزرگی دارد

نیازمندی ها