خلافکارانی که از یکی از طلافروشی های بازار تهران بیش از 40 کیلوگرم طلا دزدیده بودند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.
کد خبر: ۷۹۱۰۳۳
جزییات سرقت مسلحانه به طلافروشی بازار تهران + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، عصر 20 اسفند 1393، وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از مغازه فروش عمده طلا در منطقه بازار – خیابان ناصر – کوچه خادم به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل سرقت واقع در طبقه دوم یک ساختمان تجاری و انجام بررسی های اولیه مشخص شد سه نفر به بهانه خرید طلا وارد محل سرقت شده و با تهدید سلاح کمری اقدام به بستن دست و پای مالباخته و تمامی افراد (هشت نفر) حاضر در طلافروشی کرده و پس از سرقت دهها کیلوگرم طلا (شمش طلا و طلای ساخته شده) از محل متواری شدند.

پرونده در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت مسلحانه» و به دستور شعبه هفتم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته

مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: حدود 10 روز پیش از سرقت، فردی که خود را آقای «یثربی» معرفی کرده بود به محل طلافروشی بنده مراجعه کرد و عنوان داشت که قصد خرید بیش از 10 کیلوگرم طلای ساخته شده برای مغازه طلافروشی در یکی از شهرهای شمال غرب کشور را دارد.

پس از توافق اولیه بر سر قیمت خرید طلا، 17 اسفند 1393 این شخص بهمراه سه نفر دیگر به طلافروشی بنده آمدند و پس از انتخاب نمونه های طلا با عنوان این مطلب که قصد شرکت در مراسم ختم یکی از بستگان خود در شهرستان را دارند، مقدار 4 کیلو گرم شمش طلا را به صورت امانت در اختیار من گذاشت و عنوان کرد که در روز تحویل طلاهای سفارش شده، شمش های طلا را نیز بازپس خواهد گرفت.

3 روز بعد این شخص اینبار بهمراه دو نفر به طلافروشی بنده مراجعه کرد؛ ابتدا بر سر قیمت نهایی طلاها توافق کردیم اما زمانیکه منتظر تحویل گرفتن پول طلاها بودیم، ناگهان هر سه نفر اقدام به کشیدن اسلحه کمری از زیر لباس های خود کرده و با تهدید اسلحه، دست و پای بنده و تمامی افراد (کارگران طلافروشی) حاضر در طلافروشی را بسته و پس از آن اقدام به سرقت بیش از 40 کیلو گرم طلا از محل کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

آغاز تحقیقات پلیسی

با توجه به شیوه و شگرد سرقت، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته محل سرقت و همچنین محدوده آن پرداختند و مشخص شد که علاوه بر سه سارقی که اقدام به سرقت از داخل طلافروشی کرده اند، دو همدست آنها نیز در مقابل درب ورودی ساختمان حضور داشته اند.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات پیچیده پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب سرقت های مسلحانه بنام «شهاب . م» (متولد 1345) شدند که پیش از این در سال های 81، 83 و 84 توسط کارآگاهان اداره یکم دستگیر شده بود.

با شناسایی هویت یکی از اعضای گروه سارقان مسلح، کارآگاهان با بررسی پرونده سوابق «شهاب . م» اطلاع پیدا کردند که در پرونده سرقت مسلحانه خودرو در سال 83، فردی بنام محمدرضا نیز بهمراه «شهاب» حضور داشته که توسط کارآگاهان اداره یکم دستگیر و روانه زندان شده لذا با انجام تحقیقات در خصوص نقش احتمالی «محمدرضا . ش» در سرقت از طلافروشی، مشخص شد که وی بهمراه دو سه برادر خود بنام های خود «نوید»، «علیرضا» و «حسام» (هر سه برادر بین 30 تا 35 سال) ناپدید شده است.

دستگیری متهمان

با توجه به قوت گرفتن احتمال مشارکت چهار برادر در سرقت، تحقیقات جهت شناسایی مخفیگاه آنها و همچنین «شهاب» در دستور کار گرفت و سرانجام طی اقدامات شبانه روزی، مخفیگاه هر 5 نفر در مناطق دهکده المپیک، بلوار فردوس، گلوبندک و همچنین یکی از شهرهای شمال غرب کشور شناسایی، هر 5 نفر در چند عملیات همزمان در ساعت 04:00 پنجشنبه 3 اردیبهشت 1394 در مخفیگاه هایشان دستگیر شدند.

در بازرسی از مخفیگاه «شهاب»، علاوه بر کشف مقادیری از طلا و جواهرات سرقت شده، یک دستگاه خودرو بنز مدل 2012 و همچنین یک دستگاه موتورسیکلت کشف شد که بنا بر اعترافات شهاب به ترتیب به مبلغ 215 و 30 میلیون تومان از پول حاصل از فروش طلا و جواهرات سرقتی خریداری شدند.

در همان لحظات اولیه دستگیری متهمان، «شهاب» ششمین عضو گروه بنام «شهاب . م» را نیز معرفی کرد که بلافاصله این شخص نیز دستگیر و جهت تحقیقات به اداره یکم پلیس آگاهی منتقل شد.

سرهنگ عباسلعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به این موضوع که تحقیقات از متهمین در مراحل اولیه قرار دارد، افزود: در حال حاضر هر شش متهم پرونده صراحتا به مشارکت در سرقت مسلحانه در منطقه بازار تهران اعتراف داشته اند که دستور بازداشت موقت از سوی مقام محترم صادر و هر شش متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها