jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۷۸۵۶   ۲۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۸

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آنچه که آمریکایی ها به عنوان فکت شیت منتشر کردند یک تفسیر بر اساس برداشت نادرست آنها از بیانیه و مذاکرات سوئیس است.

فکت شیت آمریکایی ها برداشت نادرست آنها از بیانیه سوئیس است

علی اکبر ولایتی روز سه شنبه پس از دیدار با معاون دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین و سفیر پاکستان در تهران در جمع خبرنگاران افزود: رهبر معظم انقلاب آنچه که درباره مذاکرات هسته ای و بیانیه لوزان بود را فرمودند و جمهوری اسلامی ایران بر اساس فرمایشات رهبری عمل می کند.

وی افزود: از این پس نیز همانند گذشته گام بر می داریم و خطوط قرمز و چهارچوب ها را بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب ادامه می دهیم.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متن بیانیه سوئیس مشخص است و بندهایی که آمریکایی ها بعنوان فکت شیت منتشر کرده اند، مغایر با تعدادی از بندهای بیانیه سوئیس است بنابراین مواضع جمهوری اسلامی ایران و بیانیه مشخص است.

وی یادآور شد: این بیانیه هیچ تعهدی را متوجه جمهوری اسلامی ایران نمی کند و فقط اظهار نظر طرفین و جمع بندی آنها است.

ولایتی افزود: آنها از این تفسیر و تحلیل هایی که برای جلب توجه افکار عمومی افراطی های داخل آمریکاست خودداری کنند.

ایران به هیچ وجه دخالتی در یمن نمی کند

وی در پاسخ به سوالی درباره خواسته ایران در قبال یمن گفت: خواسته جمهوری اسلامی ایران از سعودی ها و حامیانشان این است که از مداخلات آشکار و بمباران مردم بیگناه در یمن دست بردارند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه مداخله ای در یمن ندارد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: کاری که سعودی ها انجام می دهند خلاف افکار عمومی جهان اسلام و عرب است و تعدادی از نویسندگان دنیای عرب مقالات تندی علیه حملات دولت سعودی نوشته اند.

ولایتی افزود: عربستان هیچ حامی جدی ندارد بلکه جهان اسلام و افکار عمومی مسلمانان از اینکه به یمن حمله شده است، نارحت هستند.

وی گفت: ملت مسلمان یمن همواره از روحیه مقاومت خوبی برخوردار بوده و در حل مشکلات مردم فلسطین و سایر مسائل جهان اسلام پیشتاز بوده اند و همیشه از آزادی فلسطین و اتحاد جهان اسلام حمایت کرده اند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: مردم یمن هیچ گناهی ندارند جز آنکه می خواهند سرنوشتشان را خود تعیین کنند.

ولایتی تصریح کرد: سعودی ها چه حقی دارند که در یمن دخالت کنند، بر اساس کدام قرارداد بین المللی به خود حق می دهند که بی دلیل هر جا که دستشان می رسد بمباران کنند و مردم بی گناه را به قتل برسانند و برای فرافکنی دیگران را متهم کنند.

وی تاکید کرد: اگر یک نفر ایرانی در یمن دیده شد می توانند بگویند که نشانه هایی از دخالت ایران در یمن وجود دارد در حالی که که ایران به هیچ وجه دخالتی در یمن نمی کند و همه منابع خبری دنیا گزارش ارسال کمک ها انساندوستانه ایران را مخابره کرده اند.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از مجامع بین المللی درخواست کرد که فشار بیاورند تا سعودی ها دست از جنایات خود بردارند.

ولایتی گفت: بدانید کار سعودی محکوم به شکست است و افکار عمومی آن را تقبیح می کند.

هیچ قاعده بین المللی، اسلامی و انسانی تجاوز به یمن را تایید نمی کند

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هیچ قاعده بین المللی، اسلامی و انسانی تجاوز به یمن را تایید نمی کند چرا که آنها مردم مظلوم و بی دفاع را می کشند.

وی افزود: حتی برخی از سازمان های بین المللی و حقوق بشر که زیر سلطه غربی ها هستند نیز ناچار شده اند این حملات را محکوم کنند.

ولایتی خاطرنشان کرد: بی تردید ادامه سیاست های عربستان علیه یمن به ضرر آنها پایان خواهد یافت زیرا آنها به مردم بی دفاع و غیرنظامی حملات نظامی داشته و تعداد بسیاری از مردان و زنان و کودکان بی دفاع را کشتند.

وی گفت: آنها به رغم تمام جنایاتی که علیه آنها صورت گرفته است، مقاومت خواهند کرد و پیروزی نهایی از آن آنان است و دیری نمی گذرد که سعودی ها در جنایاتی که مرتکب می شوند، شکست خواهند خورد.

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره واکنش نشان ندادن جدی حوثی ها علیه حملات عربستان به یمن یادآور شد: آنها خیلی عاقلانه عمل کرده اند و یکی از دلایل نداشتن اقدام جدی علیه حملات سعودی ها به یمن این است که به مردم دنیا نشان دهند با وجود داشتن اقتدار لازم هیچ حرکتی علیه این تهاجمات سعودی نمی کنند تا مردم به مظلومیت آنها پی ببرند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مغازله‌های سیاسی نافرجام

مغازله‌های سیاسی نافرجام

برابر با گزارش‌هایی که دیروز رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند اولین پرواز عربستان به اسرائیل در فرودگاه بن‌ گوریون بر زمین نشست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها