Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۸۷۸۴۰ ۲۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۳:۰۶

نمایندگان مجلس شورای اسلام امروز سه شنبه در جلسه علنی خود بیانیه‌ای را امضا کردند که در آن از وزارت خارجه درخواست شده است «تا فکت شیت» ایرانی را منتشر کند.

وزارت خارجه فکت شیت ایرانی را منتشر کند

به گزارش جام جم آنلاین این بیانیه به امضای 213 نفر از نمایندگان مجلس شوراس اسلامی رسیده است. این درخواست برای مقابله به مثل با فکت شیت آمریکایی است که در آن آمریکایی‌هایی برداشت و تفسیر خود را از بیانیه لوزان سوئیس منتشر کرده‌اند.

متن این بیانیه را ضرغام صادقی عضو هیأت رئیسه مجلس خواند.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

چنانچه مستحضرید وزارت امور خارجه آمریکا برداشت و تفسیر خود از مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 را به صورت فکت‌شیت یا گزاره‌برگ متتشر کرده است و سپس مقامات آمریکایی بر مبنای آن پیوسته مصاحبه و اظهارنظر می‌کنند.

از آنجا که جز بیانیه مشترک، متن قابل استنادی از طرف جمهوری اسلامی ایران در دسترس نیست و توضیحات و تفاسیر و برداشت‌های وزارت خارجه می‌تواند در بررسی و تبیین مواضع مفید باشد و نقد کارشناسان می‌تواند کمکی بر تنظیم و نگارش صحیح متن نهایی باشد، از وزارت امور خارجه می‌خواهیم گزاره‌برگ یا فکت‌شیت ایرانی را منتشر نماید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
والدین نگران و مدیران مستاصل

والدین نگران و مدیران مستاصل

شیوه تصمیم‌گیری درباره نحوه بازگشایی مدارس در سال‌ تحصیلی جدید و البته نوع ابلاغ این تصمیم نشان داد مسؤولان دولتی اصولا خودشان در این زمینه دچار سردرگمی بودند و سوال بزرگی که مطرح می‌شود، این است دولتی که نمی‌تواند درباره نحوه آغاز سال‌تحصیلی تصمیم بگیرد، چگونه می‌تواند برای مسائل مهم‌تر کشور تصمیم‌گیری کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر