jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۶۲۶۱   ۲۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۷:۰۷

معاون وزیر خارجه روسیه گفت: «ما بر موضع خود تأکید می‌کنیم که تحریم‌های مربوط به قطعنامه‌های تحریمی شورای امنیت علیه ایران باید همزمان با امضای توافقنامه هسته‌ای لغو شوند.»

تحریم‌ ایران باید همزمان با امضای توافقنامه هسته ای لغو شود

«سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه تأکید کرد تحریم‌ها علیه ایران باید همزمان با امضای توافقنامه درباره برنامه هسته‌ای این کشور لغو شوند.

وی به رغم این گفت این موضوع به معنای لغو فوری همه تحریم‌ها نیست و باید درباره این موضوع که کدام تحریم‌ها و به ترتیبی باید متوقف شوند، مذاکره شود.

هیأت‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای موسوم به گروه 1+5 پنجشنبه (13 فروردین ماه) اعلام کردند به تفاهمی بر سر چارچوب توافق نهایی رسیده‌اند که قرار است زیربنای ادامه رایزنی‌ها تا ضرب‌الاجل خودخوانده 30 ژوئن (9 تیرماه) باشد.

بیانیه مشترکی که «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لوزان قرائت کردند به مشخص کردن رئوس چارچوبی می‌پردازد که طرفین برای توافق نهایی به آن رسیده‌اند.

علاوه بر این، ایران و آمریکا همزمان سندهای جداگانه و متفاوتی منتشر کرده‌اند که به شرح جزئیاتی از مفاد مورد توافق طرفین می‌پردازد. محمد جواد ظریف سند طرف آمریکایی (فکت‌شیت) را رد کرده و آن را تلاش طرف آمریکایی برای مصادره به مطلوب تفاهم یاد شده خوانده است.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها